Rozpoczęła się 23. edycja Szlachetnej Paczki

Rozpoczęła się 23. edycja Szlachetnej Paczki
KAI / jk

W sobotę o godz. 8.00 Szlachetna Paczka udostępniła internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Aby ich wesprzeć wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę.

„Chcemy zmieniać świat na lepszy. Czasem świat jednej rodziny, czasem jednej osoby. Różnymi rzeczami, na przykład budową studni, remontem dachu, opałem na zimę czy ciepłą kurtką. A w tym roku nawet artykułami spożywczymi, które znajdą się w zasadzie w każdej paczce” – mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę. Dodaje też, że przez trudniejszą sytuację ekonomiczną, wielu Polaków stać na mniej. Jest jednak coś, czego inflacja czy drożyzna nas nie pozbawią. To wspólne działanie oraz możliwość niesienia wsparcia w grupie i radość, która płynie z jednoczenia się w pomaganiu. Razem stać nas na dobro dla tych, którzy mają najmniej. Na chwilę obecną na wsparcie czeka już 6100 rodzin.

Kompletowanie Paczek rozkłada się więc na wiele osób, a efekt to coś więcej niż wsparcie materialne. Paczkę, która daje nadzieję i przywraca godność,  można przygotować z rodziną, wśród znajomych, ale też w szkole czy w pracy.

Organizatorzy inicjatywy  służą pomocą tym, którzy chcą się w nią włączyć. Na stronie Szlachetnej Paczki znajduje się zestaw materiałów, które ułatwią tworzenie paczki: gotowe teksty, grafiki, narzędzia do podziału zadań, które można rozesłać do osób zapraszanych do wspólnego robienia paczki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Damian Andrzej Muskus OFM, Magdalena Dobrzyniak

Kościół należy do Boga, ale jego „dziś” zależy od ludzi

Nieustannie słyszymy o kryzysie i upadku Kościoła. Skandale seksualne, manipulacja i przemoc, jego nierozerwalna więź z polityką wzbudzają silne emocje. O swoje miejsce we wspólnocie...

Skomentuj artykuł

Rozpoczęła się 23. edycja Szlachetnej Paczki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.