Rozpoczęła się elektroniczna kwesta na przygotowanie ŚDM w Lizbonie

Rozpoczęła się elektroniczna kwesta na przygotowanie ŚDM w Lizbonie
(fot. depositphotos.com)
1 miesiąc temu
PAP / jb

Władze współorganizującej najbliższą edycję Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) fundacji założonej przez portugalski Kościół ogłosiły rozpoczęcie elektronicznej zbiórki środków na potrzeby przygotowań tej największej imprezy młodych katolików.

 

Wydarzenie odbędzie się w sierpniu 2023 r. w Lizbonie z udziałem około 1,5 mln osób z całego świata.

Jak poinformowała w piątek należąca do struktur portugalskiego Kościoła Fundacja ŚDM Lizbona 2023, instytucja ta zawarła ze spółką SIBS porozumienie w sprawie możliwości organizowania elektronicznej zbiórki środków na organizację przygotowań tej imprezy.

W komunikacie władze fundacji wyjaśniły, że wpłaty mogą być od piątku przeprowadzane zarówno w formie bankowości elektronicznej, aplikacji na smartfony, jak też poprzez sieć bankomatów.

Współorganizatorzy najbliższej edycji ŚDM, informując o zawartej umowie, zaapelowali też o datki na organizację imprezy do osób indywidualnych, a także do firm.

3 maja w portugalskim dzienniku ustaw opublikowany został przez rząd Antonia Costy plan działań państwa w związku z organizacją ŚDM w Lizbonie. W dokumencie wskazano, że koszt organizacji tego wydarzenia wyniesie co najmniej 6 mln euro.

Większość wydatków na spotkanie katolickiej młodzieży z papieżem zostanie skierowanych na przygotowanie terenu, na którym odbędzie się impreza. Rozpoczęte już prace na terenie podlizbońskiej miejscowości Bobadela powinny zakończyć się najpóźniej do 2022 r.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
23,03 zł
32,90 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Rozpoczęła się elektroniczna kwesta na przygotowanie ŚDM w Lizbonie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.