Watykan: wraca modlitwa na placu św. Piotra przy krzyżu ŚDM

Watykan: wraca modlitwa na placu św. Piotra przy krzyżu ŚDM
Fot. depositphotos.com
2 tygodnie temu
KAI /kb

Po miesiącach przerwy spowodowanych pandemią COVID-19, wraca ewangelizacja na placu św. Piotra, prowadzona przez młodzież z powołanego przez św. Jana Pawła II Centro San Lorenzo.

Modlitwa, która odbywa się w każdy piątek u stóp Bazyliki Watykańskiej to jedna z niewielu "ulicznych" propozycji dla rzymian, szukających duchowych treści w przestrzeni miejskiej.

W każdy piątek między godz. 15.00 a 16.30 młodzież z Centro San Lorenzo, położonego przy samym Watykanie, organizuje procesję z krzyżem Światowych Dni Młodzieży, a następnie modlitwę na placu św. Piotra, do udziału w której zaprasza turystów i przechodniów.

Aktywność ta, prowadzona od lat przez młodych ludzi zrzeszonych wokół watykańskiego centrum, została przerwana na wiele miesięcy przez trwającą pandemię COVID-19.

W trakcje ewangelizacji młodzi ludzie zapraszają przechodniów do krótkiej modlitwy przy krzyżu Światowych Dni Młodzieży - który Jan Paweł II podarował młodym ludziom 22 kwietnia 1984 r. na zakończenie Wielkiego Jubileuszu Odkupienia i który na co dzień znajduje się właśnie w Centro San Lorenzo.

Kopia tego krzyża, także pobłogosławiona przez papieża Polaka, towarzyszy przygotowaniom do kolejnych edycji Światowych Dni Młodzieży i modlitwom w trakcie samego spotkania młodych.

Młodzieżowe międzynarodowe Centrum San Lorenzo powstało z inicjatywy Jana Pawła II 13 marca 1983 r. jako zaproszenie dla młodych ludzi z całego świata, którzy przybywają Rzymu na studia, turystycznie lub w poszukiwaniu pracy.

Jest miejsce, w którym młodzież, niezależnie od pochodzenia i języka, którym się posługuje, może spotkać się z rówieśnikami, poprosić o duchową pomoc i zatrzymać się na chwilę modlitwy.

Centrum zlokalizowane jest przy jednej z przecznic via della Conciliazione tuż przy pl. Świętego Piotra: przy via Pfeiffer 24.

Od października 2018 r. opiekują się nim młodzi z międzynarodowej wspólnoty ewangelizacyjnej Shalom (działającej w kilkudziesięciu krajach świata, a w Polsce w Krakowie i Warszawie).

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Watykan: wraca modlitwa na placu św. Piotra przy krzyżu ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.