Ukraina: abp Swiatosław Szewczuk wezwał diasporę do modlitw za swą ojczyznę

Ukraina: abp Swiatosław Szewczuk wezwał diasporę do modlitw za swą ojczyznę
(fot. BP KEP / youtube.com)
5 miesięcy temu
KAI/dm

Do modlitw za swą ojczyznę, która przeżywa obecnie „czas wielkich obaw”, wezwał diasporę ukraińską w Niemczech i w krajach skandynawskich arcybiskup większy kijowsko-halicki Swiatosław Szewczuk.

Apel ten wystosował on 18 kwietnia podczas intronizacji nowego greckokatolickiego egzarchy dla ukraińskich grekokatolików w tej części Europy bp. Bohdana Dziuracha, która odbyła się w Monachium.

– Pozwólcie, że przekażę wam pozdrowienia od waszych braci i sióstr z Ukrainy – powiedział, zwracając się do zebranych w katedrze zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

Zaznaczył, że kraj ten „przeżywa obecnie trudny okres”, a ludzie „żyją w wielkim lęku”.

– Ale wiemy, że cała wspólnota światowa popiera nasze państwo – zapewnił mówca. Podkreślił, że „Ukraina spływa krwią, biczuje ją pandemia, ale jest silna i wytrwa”.

Wezwał swych słuchaczy i diasporę w Niemczech i Skandynawii do modlitw za swój kraj rodzinny i dodał, że „Bóg wszystkich nas umacnia i da nam taki dzień i czas, gdy zamiast płaczu będziemy się śmiać”.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Ukraina: abp Swiatosław Szewczuk wezwał diasporę do modlitw za swą ojczyznę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.