Ukraina: abp Swiatosław Szewczuk wezwał diasporę do modlitw za swą ojczyznę

Ukraina: abp Swiatosław Szewczuk wezwał diasporę do modlitw za swą ojczyznę
(fot. BP KEP / youtube.com)
KAI/dm

Do modlitw za swą ojczyznę, która przeżywa obecnie „czas wielkich obaw”, wezwał diasporę ukraińską w Niemczech i w krajach skandynawskich arcybiskup większy kijowsko-halicki Swiatosław Szewczuk.

Apel ten wystosował on 18 kwietnia podczas intronizacji nowego greckokatolickiego egzarchy dla ukraińskich grekokatolików w tej części Europy bp. Bohdana Dziuracha, która odbyła się w Monachium.

– Pozwólcie, że przekażę wam pozdrowienia od waszych braci i sióstr z Ukrainy – powiedział, zwracając się do zebranych w katedrze zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

Zaznaczył, że kraj ten „przeżywa obecnie trudny okres”, a ludzie „żyją w wielkim lęku”.

– Ale wiemy, że cała wspólnota światowa popiera nasze państwo – zapewnił mówca. Podkreślił, że „Ukraina spływa krwią, biczuje ją pandemia, ale jest silna i wytrwa”.

Wezwał swych słuchaczy i diasporę w Niemczech i Skandynawii do modlitw za swój kraj rodzinny i dodał, że „Bóg wszystkich nas umacnia i da nam taki dzień i czas, gdy zamiast płaczu będziemy się śmiać”.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Ukraina: abp Swiatosław Szewczuk wezwał diasporę do modlitw za swą ojczyznę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.