"Wściekły pies znowu jest u naszych bram". Szef MSW Ukrainy wzywa do jednoczenia się

"Wściekły pies znowu jest u naszych bram". Szef MSW Ukrainy wzywa do jednoczenia się
Arsen Awakow w ukraińskim parlamencie. Fot.: fb.com/arsen.avakov.1
6 miesięcy temu
PAP / tkb

Arsen Awakow - szef MSW Ukrainy wezwał w piątek ukraińskich patriotów do zjednoczenia się, by bronić kraju przed "możliwymi prowokacjami i agresją". "Jesteśmy za pokojem, ale ze względu na rosnące siły Rosji u naszych granic, przygotowujemy się do obrony" - cytuje komunikat ukraińskiego MSW PAP.

"Skonsolidowane siły państwowców i cywilnych patriotów-weteranów, regularne siły zbrojne Ukrainy, MSW i rezerwiści powinni zjednoczyć się i stanąć w obronie swojego kraju. Tak było w 2014. Tak będzie też teraz, jeśli trzeba będzie" - powiedział Awakow, który stoi na czele tego resortu od lutego 2014 roku.

Napięcie przy ukraińskich granicach wzrasta od dłuższego czas, szczególnie zaś w ostatnich dniach, gdy USA wprowadziły nowe sankcje wobec Rosji za "wrogie działania".

"Jesteśmy za pokojem, ale ze względu na rosnące siły agresora u naszych granic przygotowujemy się do tego, żeby zdecydowanie bronić swojej Ukrainy, swoich rodzin i swojej ziemi, dziś niezwykle ważne jest, by odpowiedzieć na zagrożenie zbiorowo i adekwatnie: poprzez koncentrację wszystkich patriotycznych sił Ukrainy wokół wspólnego celu, by zdecydowanie odeprzeć możliwe prowokacje i agresję". - poinformowała za szefem MSW Ukrainy PAP.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte
31,43 zł
44,90 zł

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma...

Skomentuj artykuł

"Wściekły pies znowu jest u naszych bram". Szef MSW Ukrainy wzywa do jednoczenia się
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.