"Wściekły pies znowu jest u naszych bram". Szef MSW Ukrainy wzywa do jednoczenia się

"Wściekły pies znowu jest u naszych bram". Szef MSW Ukrainy wzywa do jednoczenia się
Arsen Awakow w ukraińskim parlamencie. Fot.: fb.com/arsen.avakov.1
PAP / tkb

Arsen Awakow - szef MSW Ukrainy wezwał w piątek ukraińskich patriotów do zjednoczenia się, by bronić kraju przed "możliwymi prowokacjami i agresją". "Jesteśmy za pokojem, ale ze względu na rosnące siły Rosji u naszych granic, przygotowujemy się do obrony" - cytuje komunikat ukraińskiego MSW PAP.

"Skonsolidowane siły państwowców i cywilnych patriotów-weteranów, regularne siły zbrojne Ukrainy, MSW i rezerwiści powinni zjednoczyć się i stanąć w obronie swojego kraju. Tak było w 2014. Tak będzie też teraz, jeśli trzeba będzie" - powiedział Awakow, który stoi na czele tego resortu od lutego 2014 roku.

DEON.PL POLECANapięcie przy ukraińskich granicach wzrasta od dłuższego czas, szczególnie zaś w ostatnich dniach, gdy USA wprowadziły nowe sankcje wobec Rosji za "wrogie działania".

"Jesteśmy za pokojem, ale ze względu na rosnące siły agresora u naszych granic przygotowujemy się do tego, żeby zdecydowanie bronić swojej Ukrainy, swoich rodzin i swojej ziemi, dziś niezwykle ważne jest, by odpowiedzieć na zagrożenie zbiorowo i adekwatnie: poprzez koncentrację wszystkich patriotycznych sił Ukrainy wokół wspólnego celu, by zdecydowanie odeprzeć możliwe prowokacje i agresję". - poinformowała za szefem MSW Ukrainy PAP.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma...

Skomentuj artykuł

"Wściekły pies znowu jest u naszych bram". Szef MSW Ukrainy wzywa do jednoczenia się
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.