Roztrzaskane figury i zniszczone krzyże na Opolszczyźnie. Czy to "dzieło" satanistów?

Roztrzaskane figury i zniszczone krzyże na Opolszczyźnie. Czy to "dzieło" satanistów?
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Federico Barone / shutterstock.com)
Nowa Trybuna Opolska / kk

Ten widok rozrywa serce. Potrzaskane figury Maryi i Jezusa, ścięte piłą kilkumetrowe krzyże. Wszystko w Grodźcu na Opolszczyźnie.

Parafianie zauważyli ten smutny obrazek w poranek Bożego Narodzenia. Jeden z krzyży stał przy drodze krajowej, drugi przy ul. Klasztornej. Wstępne dochodzenie wykazało, że krzyże ścięto piłą mechaniczną na wysokości 160 cm. Rozpoczęto postępowanie w kwestii obrazy uczuć religijne, za które grozi kara do dwóch lat więzienia.

- To nie był wybryk spowodowany przez dzieci, bo żeby ściąć krzyże na tak dużej wysokości, a przy okazji pogiąć metalowe elementy stojące pod jednym z nich, trzeba naprawdę dużej siły - komentuje ks. Zdzisław Banaś. W rozmowie z reporterką "Nowej Trybuny Opolskiej" twierdzi, że to "akt satanistyczny".

To już kolejny podobny incydent w wiosce pod Ozimkiem...

Opublikowany przez Nowa Trybuna Opolska NTO Czwartek, 27 grudnia 2018

Niestety, to nie pierwszy taki przypadek w administrowanej przez księdza parafii. Dotychczas wandale zniszczyli już figury świętych oraz postument znajdujący się przed kościołem.

DEON.PL POLECA

- Wygląda na to, że nie zostały one roztrzaskane w wyniku upadku, ale że ktoś zniszczył je z premedytacją - dodaje proboszcz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paweł Krupa OP

Bóg i człowiek na ławie oskarżonych

Żył między nami, ale pewnego dnia zniknął w tajemniczych okolicznościach. Zostawił jednak obietnicę, która wielu napawa lękiem. Kiedy znów się pojawi, nastąpi koniec tego świata…

Sąd Ostateczny właśnie się...

Skomentuj artykuł

Roztrzaskane figury i zniszczone krzyże na Opolszczyźnie. Czy to "dzieło" satanistów?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.