Wandale sprofanowali figurę Matki Bożej w jednym z najważniejszych miejsc objawień Maryi w Polsce

Wandale sprofanowali figurę Matki Bożej w jednym z najważniejszych miejsc objawień Maryi w Polsce
(fot. shutterstock.com)
warszawa.gosc.pl / kw

Już po raz drugi w ostatnim czasie wandale zniszczyli figurę Maryi znajdującą się w kapliczce u zbiegu ulic Siekierkowskiej i Gościniec w Warszawie. Sprawę bada policja.

W nocy z 2 na 3 sierpnia wandale otworzyli szklaną gablotę i zniszczyli znajdującą się wewnątrz figurę. To już drugi przypadek - w grudniu 2016 roku ktoś zdewastował tę samą figurę.

- Ktoś na niej stawał lub ją kopał. Zmiażdżony był cały bok figury - wspomina o. Tadeusz Suślik SchP, kustosz pobliskiego sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży.

To było najważniejsze objawienie Maryi >>

Parafia na Siekierkach podjęła wówczas ekspiację za znieważenie Matki Bożej. W intencji wynagradzającej Bogu za akt wandalizmu odprawiono Mszę św. i modlono się w sanktuarium przed Najświętszym Sakramentem. Parafianie modlili się też za sprawców zniszczenia kapliczki - o ich nawrócenie.

DEON.PL POLECA

Policja prawdopodobnie - tak jak poprzednim razem - umorzy sprawę z powodu niewykrycia sprawców.

Wandale sprofanowali figurę Matki Bożej w jednym z najważniejszych miejsc objawień Maryi w Polsce - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Archiwum Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców)

Pierwsze objawienie Matki Bożej na Siekierkach, wówczas podwarszawskiej wsi, miało miejsce 3 maja 1943 r. Maryja prosiła ludzi o nawrócenie ostrzegając przed czekającą stolicę karą za popełnione grzechy. Jako ratunek wskazywała modlitwę różańcową zapewniając, że ci, którzy będą się do Niej uciekać, będzie ochraniała w trudnych czasach, jakie miały nadejść.

To właśnie tu Maryja objawiła się w Polsce po raz pierwszy >>

Objawienia trwały do 1949 roku. Maryja przepowiedziała w nich datę końca wojny oraz poleciła zbudować kościół na miejscu objawień. Pierwsza msza św. w kapliczce, gdzie odbywały się widzenia, została odprawiona 3 maja 1977 r., przez kapłanów z parafii św. Stefana. 6 listopada 1980 r. Stefan kard. Wyszyński powierzył miejsce objawień księżom pijarom.

W 1988 r. w miejscu objawień powstała tam parafia, a 17 września 1994 r. kard. Józef Glemp poświęcił wybudowany kościół. Trzy lata później utworzył tam też sanktuarium, czym potwierdził prawdziwość objawień.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Wandale sprofanowali figurę Matki Bożej w jednym z najważniejszych miejsc objawień Maryi w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.