RPA: profanacja w katedrze w Kapsztadzie

RPA: profanacja w katedrze w Kapsztadzie
(fot. Exe Lobaiza / Cathopic.com)
5 miesięcy temu
KAI / sz

W katolickiej katedrze w Kapsztadzie doszło do profanacji. Potwierdził to biskup pomocniczy tamtejszej archidiecezji Sylvester David.

- Z wielkim smutkiem i zaniepokojeniem potwierdzamy wiadomość, która obiegła media społecznościowe, że katedra padła ofiarą wandalizmu i że zrabowano cyborium, puszkę na hostie, cztery srebrne świeczniki, pozłacany kielich i dwie pozłacane pateny wraz z pieniędzmi za świece wotywne – oświadczył hierarcha.

Poinformował, że do kradzieży doszło w nocy 18 kwietnia, choć świątynia była zamknięta z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Dodał, że hostie z cyborium zostały przez sprawców pozostawione w tabernakulum, ale zniknęła hostia z puszki. „Doszło więc do profanacji” – podkreślił bp David.

Katedra pw. Matki Bożej została konsekrowana w 1851 r. Jest najstarszą w południowej Afryce i uchodzi za matkę wszystkich katedr w tym regionie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brant Pitre
25,75 zł
42,90 zł

Nie przypuszczałem, że można napisać książkę o Maryi, która zaciekawi i połączy katolików i protestantów – uczonych, duchownych i świeckich. To, co Pitre ma do powiedzenia o Biblii i typologii maryjnej, jest jasne i przekonujące....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

RPA: profanacja w katedrze w Kapsztadzie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

RPA: profanacja w katedrze w Kapsztadzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.