Ruch Focolari zaprasza młodych na Genfest

KAI / drr

O Chiarze Lubich, historii założonego przez nią Ruchu Focolari oraz o tegorocznym spotkaniu młodych Genfest, które odbędzie się w Budapeszcie, będzie rozmawiać młodzież zaangażowana w poznańską wspólnotę Focolare w sobotę 10 marca.

Spotkanie, które poprzedzi Msza św. w bazylice archikatedralnej, celebrowana w czwartą rocznicę śmierci Chiary Lubich, będzie miała miejsce na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

- W tym roku wszystkie drogi młodych ludzi będą prowadzić do stolicy Węgier. W dniach od 31 sierpnia do 2 września odbędzie się tam dziesiąta edycja Genfestu, wielkiego spotkania młodych, organizowanego przez Ruch Focolari - mówi Sylwia Machej z poznańskiego Focolare. Towarzyszyć będą mu słowa: "Let’s bridge" (Budujmy mosty). - Chodzi o budowanie mostów ponad narodami, kulturami, między pokoleniami, w rodzinach, szkołach, na uczelniach, w parafiach, a także o doświadczenie Boga i pragnienie budowania lepszego i piękniejszego świata - podkreśla Machej.

Budapeszt stanie się stolicą "Młodzieży dla Zjednoczonego Świata", czyli młodych w wieku 17-30 lat zjednoczonych w Ruchu Focolari. Tegoroczne spotkanie, jak zapewnia Machej, będzie okazją do wspólnych rozmów, śpiewów, poznawania kultur i tradycji podczas prezentacji charakterystycznych elementów budujących tożsamość krajów, ale i poruszania takich tematów, jak: ekonomia, sztuka, problemy społeczne, dialog między kulturami. Nie zabraknie też miejsca na świadectwa wiary, spotkania z kard.

Peterem Erdő z Węgier, Marią Voce - prezydent Ruchu Focolari czy marszy dla braterstwa. Większość wydarzeń odbywać się będzie w Sportárene w Budapeszcie, mogącej pomieścić nawet ponad 12 tysięcy osób.

Focolare organizuje wyjazd autokarowy na Genfest z Poznania. - Chętni, również nieznający ruchu, mogą zgłaszać się do 15 marca - mówi Machej.

Wyjazdy będą organizowane jeszcze z Warszawy, Krakowa, Katowic, Rzeszowa i Lublina.

Pierwszy Genfest, z inspiracji Chiary Lubich, został zorganizowany w Loppiano, miasteczku położonym nieopodal Florencji, w 1973 r. Kolejne spotkania organizowane były co kilka lat w różnych częściach Rzymu. Każdorazowo gromadziły tysiące młodych z całego świata. Polacy po raz pierwszy wzięli w nim udział w 1990 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ruch Focolari zaprasza młodych na Genfest
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.