Rusza proces beatyfikacyjny znanego zakonnika, porównywanego do Matki Teresy

Rusza proces beatyfikacyjny znanego zakonnika, porównywanego do Matki Teresy
(fot. wikipedia.org)
KAI/ mp

W Mediolanie 19 grudnia rozpocznie się diecezjalna faza procesu beatyfikacyjnego brata Ettore, włoskiego zakonnika ze zgromadzenia kamilianów, w świecie Ettore Boschini.

Zmarłego w 2004 roku w wieku 76 lat zakonnika porównywano za życia do św. Matki Teresy z Kalkuty. Słysząc to brat Hektor odpowiadał: "Chyba żartujecie, ale jak chcecie, to możecie mi pomóc".
Jak albańska zakonnica włoski kamilianin zajmował się najuboższymi, chorymi i bezdomnymi, dla których zorganizował pierwszą noclegownię w podziemiach mediolańskiego dworca kolejowego Stazione Centrale. Pod koniec życia, czując zbliżającą się śmierć, powtarzał swoim współpracownikom i podopiecznym, że z nieba więcej im pomoże, niż pozostając na ziemi
Z inicjatywą wyniesienia go na ołtarze wystąpił były arcybiskup Mediolanu, kard. Angelo Scola, a datę rozpoczęcia fazy diecezjalnej procesu wyznaczył jego następca, arcybiskup Mario Delpini. 
Brat Ettore Boschini pochodził z Manti, gdzie urodził się 25 marca 1928. W latach 70. uzyskał od ministerstwa transportu zgodę na urządzenie noclegowni w magazynach pod dworcem centralnym w Mediolanie. Zainstalował tam dla bezdomnych kuchnię, prysznice i pralnię. Podobne placówki zorganizował winnych ośrodkach Lombardii.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rusza proces beatyfikacyjny znanego zakonnika, porównywanego do Matki Teresy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.