Papież wzywa do modlitwy za dzieci nienarodzone

Papież wzywa do modlitwy za dzieci nienarodzone
(fot. galazka.deon.pl)
PAP / pk

W obchodzony we Włoszech w niedzielę Dzień dla Życia papież Franciszek wezwał wiernych do modlitwy za dzieci, które są "w niebezpieczeństwie" z powodu groźby przerwania ciąży. W czasie spotkania w Watykanie apelował o "odważną akcję edukacyjną na rzecz życia".

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych w południe na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański Franciszek przypomniał, że tegoroczny Dzień Życia obchodzony jest pod hasłem "Kobiety i mężczyźni dla życia za przykładem świętej Teresy z Kalkuty".

- Przyłączam się do apelu włoskich biskupów o odważną akcję edukacyjną na rzecz życia ludzkiego. Każde życie jest święte - podkreślił.

Następnie wezwał: "Nieśmy kulturę życia jako odpowiedź na logikę odrzucania i na niż demograficzny; bądźmy blisko i módlmy się za dzieci, które znalazły się w niebezpieczeństwie przerwania ciąży, jak również za osoby u schyłku życia".

- Każde życie jest święte. Niech nikt nie zostanie zostawiony sam sobie i niech miłość obroni sens życia - mówił Franciszek.

Zachęcił do tego, by pamiętać słowa Matki Teresy z Kalkuty: "Życie to piękno, podziwiaj je; życie to życie, broń go".

Na zakończenie powtórzył: "Każde życie jest święte; zarówno dziecka, które ma się urodzić, jak i osoby bliskiej śmierci".

Papież pozdrowił włoski Ruch dla Życia, wykładowców rzymskich uniwersytetów oraz wszystkich tych, którzy - jak mówił - "współpracują na rzecz wychowania nowych pokoleń, aby były zdolne budować społeczeństwo gościnne i godne każdej osoby".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież wzywa do modlitwy za dzieci nienarodzone
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.