Ruszy most modlitewny między parafiami w Polsce i w Rosji

Ruszy most modlitewny między parafiami w Polsce i w Rosji
(fot. shutterstock.com)
KAI / kw

Wzajemna modlitwa, to fundament budowania relacji, najsilniejszy łącznik pomiędzy ludźmi. Jeśli będziemy się wspierali modlitewnie i patrzyli na siebie z równością, to przyniesie owoc. Głęboko w to wierzę - powiedział w rozmowie z KAI bp Cyryl Klimowicz, metropolita diecezji św. Józefa w Irkucku, komentując nowa inicjatywę Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP.

Most modlitewny ma polegać na nawiązywaniu kontaktów między konkretnymi parafiami w Polsce i w rosyjskiej diecezji św. Józefa w Irkucku. Celem inicjatywy, która ruszy jeszcze przed końcem roku, jest wzajemna modlitwa, podjęcie duchowej opieki i poznawanie nawzajem swojej historii, kultury i realiów codziennego życia. W ślad za duchowym towarzyszeniem, rozwijać się będzie wsparcie materialne i wzajemne odwiedziny parafian w Polski i Rosji. Ważnym wymiarem mostu modlitewnego ma być też pamięć o Polakach, którzy zostali zesłani lub wyemigrowali na Syberię.

DEON.PL POLECA- Na Syberii jest jeszcze bardzo wiele miejsc, gdzie Polacy nie tylko stanowią wspólnoty parafialne, ale też gdzie są pochowani polscy zesłańcy. Jest mnóstwo mogił, nie o wszystkich wiemy, gdzie się znajdują. Dlatego ten most ma objąć modlitwą także tych naszych rodaków, którzy spoczywają na dalekiej Syberii - wyjaśniał ks. Leszek Kryża, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP, koordynator projektu.

Pomysłodawcą inicjatywy jest katolicka diecezja św. Józefa w Irkucku na Syberii. Most modlitewny będzie jednym z projektów prezentowanych w ramach tegorocznych obchodów XVII Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, który będzie obchodzony w najbliższą niedzielę 4 grudnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ruszy most modlitewny między parafiami w Polsce i w Rosji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.