Ruszył nabór liderów do Szlachetnej Paczki

Zobacz galerię
Ruszył nabór liderów do Szlachetnej Paczki
PAP / drr

Stowarzyszenie Wiosna rozpoczęło nabór liderów, którzy koordynować będą akcję przedświątecznej pomocy Szlachetna Paczka 2012. Lider buduje zespół wolontariuszy i koordynuje ich pracę; wspólnie starają się dotrzeć z pomocą do rodzin żyjących w biedzie.

- Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób - powiedział ks. Jacek Stryczek, inicjator projektu i prezes Stowarzyszenia Wiosna.

DEON.PL POLECA
To już XII edycja akcji Szlachetna Paczka, która integruje kilkaset tysięcy osób każdego roku. W zeszłym roku zaangażowało się w nią ponad 7,2 tys. wolontariuszy, którzy dotarli do 12 tys. potrzebujących rodzin.  Wśród 150 tys. darczyńców byli Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, reprezentacja Polski siatkarzy, Jerzy Dudek, Grzegorz Turnau, znani sportowcy, dziennikarze i artyści. Wartość przekazanej pomocy w zeszłym roku przekroczyła 18 mln zł.

Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Paczka to prezent - przygotowywany z myślą o konkretnej osobie. Wolontariusze docierają do ubogich rodzin mieszkających w ich okolicy i dowiadują się, jakie są ich potrzeby. Darczyńcy wybierają konkretną rodzinę i przygotowują dla niej paczkę. Można ją przygotować samodzielnie lub w grupie.

DEON.PL POLECA

W Szlachetnej Paczce pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, a darczyńca wie, czego potrzebuje obdarowany. W Paczkach może znaleźć się wszystko - żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki i wszystko, czego może potrzebować rodzina.

Pod okiem lidera wolontariusze spotykają się z rodzinami, przeprowadzają wywiady i włączają do projektu. Lider organizuje zaplecze logistyczne, a przede wszystkim dba o jak najlepszą pomoc.

Rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki 2012 potrwa do 15 czerwca. Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić formularz. Stowarzyszenie oferuje szkolenia, rozwój kompetencji i szansę na sprawdzenie się w działaniu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ruszył nabór liderów do Szlachetnej Paczki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.