Ruszyły zapisy na dziesiątą edycję akcji „Misjonarz na Post”

Ruszyły zapisy na dziesiątą edycję akcji „Misjonarz na Post”
Fot. Jakub Kołacz SJ
PAP / jk

Ruszyły zapisy na dziesiątą edycję akcji „Misjonarz na Post”. Jej celem jest duchowe wsparcie misjonarzy w Wielkim Poście przez modlitwę, post lub ofiarowanie cierpienia. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 46 tysięcy osób.

Podobnie jak w zeszłych latach, także i teraz w Środę Popielcową – która w tym roku przypada 22 lutego, a więc już w przyszłym tygodniu – rozpocznie się kolejna edycja akcji „Misjonarz na Post”. Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, na świecie pracuje obecnie 1.741 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których żyją i pracują. Budują studnie, prowadzą ośrodki zdrowia oraz placówki edukacyjne. „Oprócz wsparcia materialnego, potrzebne jest im także to w wymiarze duchowym. Jest ono dowodem pamięci w sytuacjach kryzysowych, których na misjach przecież nie brakuje” – zaznaczył redaktor naczelny czasopisma „Misyjne Drogi” i pomysłodawca akcji ks. Marcin Wrzos OMI.

DEON.PL POLECA

Aby wziąć udział w akcji, trzeba wejść na stronę: misjonarznapost.pl i wypełnić zamieszczony tam formularz, podając imię, nazwisko i adres mailowy, na który do każdego dociera informacja z danymi wylosowanego misjonarza. „Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki. Może to być post, modlitwa, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia” – poinformowali organizatorzy akcji. W ubiegłym roku wsparcie misjonarzy zadeklarowało ponad 46 tys. osób. Honorowy patronat nad tym ważnym przedsięwzięciem sprawuje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki oraz przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jan Piotrowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Biskup OP

Każde spotkanie z Jezusem jest wyjątkowe

„Ostatnia godzina” to czas, w którym Chrystus stopniowo zbliżał się do chwili swojej śmierci, czas odmierzany wskazówkami kolejnych dni Wielkiego Tygodnia. To również moment wyjątkowych spotkań i rozmów m.in....

Skomentuj artykuł

Ruszyły zapisy na dziesiątą edycję akcji „Misjonarz na Post”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.