Rzecznik archidiecezji warszawskiej: stan zdrowia kard. Nycza poprawia się

Rzecznik archidiecezji warszawskiej: stan zdrowia kard. Nycza poprawia się
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
7 miesięcy temu
PAP/kb

Poprawia się stan zdrowia kard. Kazimierza Nycza, który od czwartku przebywa w szpitalu – poinformował we wtorek rzecznik archidiecezji ks. Przemysław Śliwiński.

Jak dodał, metropolita warszawski doznał niewielkiego udaru niedokrwiennego, obecnie jest rehabilitowany.

Kard. Kazimierz Nycz zasłabł w czwartek podczas mszy św. krzyżma w archikatedrze warszawskiej. Został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie na badania diagnostyczne.

Ks. Śliwiński w komunikacie zamieszczonym na stronie archidiecezji przekazał, że stan kardynała Nycza poprawia się.

"Poprawia się stan kard. Kazimierza Nycza, który od czwartku przebywa w szpitalu. Kardynał jest w dobrym kontakcie z personelem medycznym i otoczeniem" - poinformował rzecznik.

Jak dodał, kompleksowa diagnoza lekarska wykazała, że metropolita warszawski doznał niewielkiego w stopniu udaru niedokrwiennego. "Obecnie jest rehabilitowany, proces rehabilitacji przebiega zgodnie z założonymi oczekiwaniami zespołu lekarskiego i fizjoterapeutycznego" - napisał ks. Śliwiński.

Zaapelował o modlitwę. "Najbliżsi współpracownicy proszą o modlitwę o szybki powrót do zdrowia i pełni sił naszego Pasterza. Szczególnie prosimy o modlitwę w parafiach, wspólnotach i rodzinach" - podkreślił rzecznik archidiecezji.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
25,83 zł
36,90 zł

Spójrz na siebie z łagodnością

Pragniesz zaakceptować siebie taką, jaką jesteś? Poczuć się kobietą spełnioną, żyjącą pełnią życia? Jak często obwiniasz się za to, że nie radzisz sobie z bólem, strachem i brakiem sił? Czy...

Skomentuj artykuł

Rzecznik archidiecezji warszawskiej: stan zdrowia kard. Nycza poprawia się
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.