Rzecznik Episkopatu: Sekretariat KEP nie przesyłał listu do misjonarzy ws. wyborów

Rzecznik Episkopatu: Sekretariat KEP nie przesyłał listu do misjonarzy ws. wyborów
fot. Deposit Photos
KAI / sz

Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski nie przesyłał listu do misjonarzy, o którym donoszą media. Informację tę przyjmujemy z wielkim zdziwieniem i zaskoczeniem. Przesłanie listu ws. wyborów prezydenckich było niestosowne i nie powinno mieć miejsca – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

„Kościół katolicki nie angażuje się w kampanię wyborczą, nie udziela też poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, gdyż nie jest to jego rolą. Misją Kościoła jest głoszenie Ewangelii każdemu człowiekowi, niezależnie od poglądów politycznych” - podkreślił rzecznik Episkopatu.

Ks. Rytel-Andrianik zaznaczył, że przesłanie listu ws. wyborów prezydenckich do misjonarzy przez pracowników z Komisji ds. Misji, którzy zajmują się korespondencją z misjonarzami, było działaniem nieuzgodnionym i niekonsultowanym z Sekretariatem KEP i z żadnym z biskupów.

Hmmm... ????????????????

DEON.PL POLECA


Opublikowany przez Artura Stopkę Piątek, 19 czerwca 2020

Publikujemy treść listu, który został rozesłany do polskich misjonarzy na całym świecie:

(Na prośbę Kancelari Prezesa Rady Ministrów, wysyłamy poniższy list skierowany do Was Drogie misjonarki i misjonarze)

Czcigodni Księża Misjonarze,Czcigodne Siostry Misjonarki,


Drodzy Rodacy!Składam hołd i wyrazy szacunku wobec codziennego trudu i poświęcenia jaki towarzyszy pracy misyjnej w krajach Europy jak również w najbardziej odległych zakątkach świata.Rząd Zjednoczonej Prawicy we współpracy z Prezydentem RP dostrzega w misjonarzach i misjonarkach wielki potencjał. Jesteście najlepszymi ambasadorami polskości, katolickiej wiary i patriotyzmu.Dziś, w przededniu wyborów prezydenckich 2020, Ojczyzna wzywa swoich Rodaków, rozproszonych po wszystkich zakątkach ziemi, do pełnej mobilizacji.

W tych wyborach ważny jest każdy oddany głos. Zapewniam, że nie jest to wybór pozbawiony znaczenia dla polskich spraw i „polskiego ducha”. Przeciwnie, jest to wybór cywilizacyjny, który zdecyduje o dalszym kształcie Ojczyzny dla kolejnych pokoleń.Drodzy Misjonarze, udział w wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej to osobista decyzja i niezbywalne prawo każdego Polaka. Tu i teraz decydujemy o przyszłym kształcie Ojczyzny w wymiarze politycznym, ekonomicznym, społecznym ale również czy i na ile zachowamy kulturowe i duchowe dziedzictwo minionych pokoleń, również to pozostawione nam przez wielkiego Papieża Polaka, Św. Jana Pawła II.

Biorąc udział w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 r. każdy z nas bierze osobistą odpowiedzialność za losy Polski. Proszę i zachęcam by podjąć wszelki trud i nie zlekceważyć tego prawa i zobowiązania wobec Ojczyzny.Jan DziedziczakPełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za GranicąSekretariat Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Rzecznik Episkopatu: Sekretariat KEP nie przesyłał listu do misjonarzy ws. wyborów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.