Rzeszów: bernardyni budują włoskie ogrody

KAI / psd

Rozpoczęły się prace związane z budową ogrodów przy klasztorze ojców bernardynów w Rzeszowie. W 2006 r. Rada Miasta zwróciła zakonnikom plac, zabrany im niegdyś przez władze PRL. Zakonnicy chcą na nim zbudować podwieszane ogrody w stylu włoskim. Inwestycja powstanie do 2012 r.

Betonowy plac ma się zmienić w ogrody zasadzone na stropie i podtrzymywane przez słupy. W środku będzie ołtarz polowy. Projekt przewiduje także m.in. utworzenie trawników, labiryntów z krzewów oraz zagajników z drzewami owocowymi. Ogrodzenie parku pokryją pnącza. Ogrody będą częścią bernardyńskiego centrum religijno–kulturowego.

„Ogrody będą oazą spokoju i miejscem pełnym zieleni, z którego będą mogli korzystać nie tylko rzeszowianie, ale i licznie przybywający pielgrzymi” – wyjaśnił o. Rafał Klimas, gwardian klasztoru ojców bernardynów. Zakonnik przekonuje, że będzie to "swoiste miejsce ciszy w centrum miasta". - Mam nadzieję, że będzie sprzyjać nie tylko odpoczynkowi, ale także zadumie i modlitwie w cieniu Matki Bożej Rzeszowskiej – dodaje o. Klimas.

Projekt przebudowy placu przewiduje budowę parkingu podziemnego na około 200 miejsc. Przebudowany zostanie także klasztor. Dobudowane zostaną dwa skrzydła. Inwestycja powstanie do końca 2012 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rzeszów: bernardyni budują włoskie ogrody
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.