Rzeszów: koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”

Rzeszów: koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”
(Facebook/Koncert Jednego Serca Jednego Ducha)
KAI/dm

3 czerwca, w Uroczystość Bożego Ciała, w Parku Sybiraków w Rzeszowie po raz dziewiętnasty odbył się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Z powodu ograniczeń w stanie epidemii w koncercie mogła uczestniczyć niewielka liczba osób (w minionych latach liczba widzów dochodziła do 40 tysięcy).

Zebranych w parku przywitali pomysłodawcy i organizatorzy koncertu: ks. Andrzej Cypryś, dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie i ks. Mariusz Mik, proboszcz parafii św. Stanisława Męczennika w Boguchwale. W koncercie uczestniczył m.in. bp Jan Wątroba oraz władze państwowe i samorządowe.

Ksiądz Marek Mik odczytał list z pozdrowieniami i błogosławieństwem dla uczestników koncertu od papieża Franciszka, podpisany przez abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.

Koncert tradycyjnie prowadził Jan Budziaszek, jeden z pomysłodawców rzeszowskiego uwielbienia. W tym roku, oprócz często goszczących w Rzeszowie artystów (m.in. Krzysztofa Antkowiaka, Beaty Bednarz, Joachima Mencla, Agnieszki Musiał, Marcina Pospieszalskiego i Leopolda Twardowskiego) wystąpił Józef Skrzek, multiinstrumentalista związany w przeszłości z grupą SBB, ks. Jakub Bartczak, raper i Dariusz Kosak z zespołem „Młody Duch”.

Wykonawcom towarzyszyli orkiestra i chór „Jednego Serca Jednego Ducha”. To blisko 200 muzyków wolontariuszy. Uczestnicy koncertu w czasie trzech godzin wysłuchali około 30 piosenek i pieśni religijnych. Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski.

DEON.PL POLECA

Organizatorem koncertu była Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha, współorganizatorem Województwo Podkarpackie przy współpracy: Odnowy w Duchu Świętym, PRO JSJD Sp. z o.o., Duszpasterstwa Akademickiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Rycerzy Kolumba, Związku Strzeleckiego Strzelec.

Patronat honorowy sprawowali: Biskup Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Starosta Rzeszowski.

Koncert był transmitowany m.in. przez Telewizję Trwam oraz Katolickie Radio Via.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Rzeszów: koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.