Dominikanie proponują "bilety" na Triduum Paschalne

Dominikanie proponują "bilety" na Triduum Paschalne
Fot. depositphotos.com
8 miesięcy temu
Interia.pl / kb

Triduum Paschalne zbliża się wielkimi krokami. Dominikanie z Poznania i Rzeszowa proponują "bilety", które mają pomóc w przestrzeganiu limitu osób w Kościele.

Rezerwacje w Poznaniu rozpoczną się w Wielki Poniedziałek.

"Zapraszamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego stacjonarnie za okazaniem zaproszenia, na dziedzińcu kościoła z zachowaniem obostrzeń epidemicznych oraz za pośrednictwem transmisji na kanale Dominikanie Poznań na YouTube" - zachęcili na swojej stronie dominikanie.

Jak piszą, inicjatywa wychodzi naprzeciw obecnej, trudnej sytuacji epidemicznej. 

"Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną i obowiązujący limit wiernych w kościele, w bieżącym roku uczestnictwo w Triduum Paschalnym wewnątrz świątyni będzie możliwe za okazaniem imiennego zaproszenia" - podali duchowni.

W celu otrzymania zaproszenia na wybrany dzień Triduum Paschalnego, należy wcześniej osobiście zgłosić swój udział telefonicznie, dzwoniąc w Wielki Poniedziałek w godzinach 9-16 pod wskazany numer telefonu.

W Rzeszowie dominikanie także organizują zapisy do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego. Jako telefon kontaktowy, podany został numer do przeora. Obowiązują  imienne zaproszenia na obchody Wielkiego Tygodnia.

Na "bilecie" będzie imię i nazwisko oraz wskazane miejsce w ławce lub na krzesłach. 

W Poznaniu dominikanie poinformowali, że dla wiernych bez zaproszeń, chcących uczestniczyć w obchodach Triduum Paschalnego zostanie udostępniony dziedziniec kościoła z ogrzewanymi namiotami i telebimem.

Źródło: Interia.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski
31,43 zł
44,90 zł

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Dominikanie proponują "bilety" na Triduum Paschalne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.