Rzeszów: modlitwa o dobrego męża i dobrą żonę

Rzeszów: modlitwa o dobrego męża i dobrą żonę
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

W środę w kościele św. Krzyża w Rzeszowie odbyła się kolejna Msza św. z prośbą o ”Dobrego męża i dobrą żonę”. Organizatorami modlitwy było Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

Propozycja takiej intencji modlitewnej wyszła od samych studentów. Zaproszenie do wspólnej modlitwy skierowane jest do wszystkich, którzy pragną się modlić w tej intencji, a także za swoich bliskich, przyjaciół i za siebie - o cechy i cnoty, które pozwolą w przyszłości być lepszymi małżonkami. Msze św. odbywają się średnio, co trzy miesiące. Modlitwę prowadzą studenci z Koła Akademickiego KSM. Po Eucharystii jest okazja do spotkania, rozmowy i bliższego poznania się.

Życie a relacja z człowiekiem

- Bóg jest relacją. Jest relacją Ojca i Syna i Ducha Świętego. Człowiek, skoro został stworzony na Jego obraz i podobieństwo również jest relacją. Życie pozbawione relacji jest nieprawdziwe, sztuczne. Moje życie jest siecią relacji. Potrzebujemy żyć dla kogoś – powiedział ks. Jakub Oczkowicz, wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Rzeszowie wprowadzając zebranych w modlitwę.

Homilię wygłosił ks. Jarosław Młodecki, wikariusz parafii pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie. Kaznodzieja rozważając usłyszane Słowo Boże zauważył, że Jezus pokazuje nam dziś wzór miłości, która jest pragnieniem dawania siebie.

DEON.PL POLECA


- Jeśli chcesz prawdziwie kochać, to sam najpierw musisz doświadczyć miłości „jak mnie umiłował Ojciec, tak ja was umiłowałem” powiedział Jezus do Apostołów – mówił ks. Młodecki. - Przychodzimy prosić o dobrą żonę i dobrego męża, ale czy jesteś przekonany i wierzysz w to głęboko, że Bóg może spełnić tę prośbę? Co się pod nią kryje? - zapytał zebranych.

Istota każdej miłości

Przestrzegając przed motywacją wynikającą z namiętności, presji otoczenia czy kompleksów pokazał, że istotą każdej miłości, niezależnie od sposobu jej realizacji, jest życie dla drugiego człowieka. Po Mszy św. ze względu na panującą sytuację pandemiczną nie odbyła się zabawa taneczna, która dotychczas była nieodłączną częścią wydarzenia.

Msza św. z prośbą o „Dobrego męża i dobrą żonę” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą zbudować trwałą i opartą na miłości relację małżeńską.

Kolejne spotkanie organizowane przez Koło Akademickie KSM przy Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się przed Wielkim Postem.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Halina Szpilman, Filip Mazurczak

Świat nie może zapomnieć o ich historii

Halina i Władysław Szpilmanowie. Ona była córką polskiego rewolucjonisty, właśnie rozpoczęła studia medyczne. On, syn zasymilowanych Żydów, był uznanym pianistą. Po raz pierwszy spotkali się w 1948 r....

Skomentuj artykuł

Rzeszów: modlitwa o dobrego męża i dobrą żonę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.