Rzym: Caritas o Kościele ubogim dla ubogich

Rzym: Caritas o Kościele ubogim dla ubogich
(fot. Vytautas Kielaitis / Shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie RV / ptt

Trwające w Rzymie Zgromadzenie Plenarne Caritas Internationalis kontynuuje obrady w grupach roboczych. Omawiają one istotne kwestie związane z funkcjonowaniem konfederacji, ale również analizują główne obszary wspólnych działań organizacji w świecie.

14 maja wybrano nowego przewodniczącego Caritas Internationalis. Został nim arcybiskup Manilii kard. Luis Antonio Gokim Tagle, który zastąpił na tym stanowisku kard. Oscara Andresa Rodrigueza Maradiagę SDB.

- Wybór ten jest bardzo dobry, ponieważ kardynał był rektorem seminarium, pracował w duszpasterstwie, potem posługiwał jako arcybiskup. Filipiny to kraj, który przeżywa bardzo dużo nieszczęść, klęsk żywiołowych. To też spowoduje, że będzie on lepiej rozumiał, by Kościół ubogi był dla ubogich - skomentował ten wybór dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz.

- Na samym Zgromadzeniu spotkania grup tematycznych dotyczą różnych problemów, m.in. zmian klimatycznych, miejsca Caritas w sercu Kościoła, rodziny i jej roli w społeczeństwie, problemów zdrowia, pomocy humanitarnej czy migrantów, bo to jest w tej chwili temat bardzo ważny. Wiemy, jak wielu migrantów ucieka ze swych krajów i traci przy życie. Rozmawiano także o wzmocnieniu konfederacji Caritas. Widzimy zatem, jakie są problemy w krajach Afryki, Azji czy Europy. Ale wszyscy podkreślają problem wyżywienia, nie tylko w krajach ubogich, ale także w takich, jak Stany Zjednoczone czy państwa Europy - powiedział ks. Subocz.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rzym: Caritas o Kościele ubogim dla ubogich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.