Rzym: pokaz filmu "Witaj w kryminale, Papieżu Franciszku"

Rzym: pokaz filmu "Witaj w kryminale, Papieżu Franciszku"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI/ ed

Dokładnie przed rokiem Kościół przeżywał Jubileusz Więźniów. Aby uczcić tę rocznicę, w rzymskim więzieniu Rebibbia zorganizowano pokaz filmu polskiego dokumentalisty Janusza Mrozowskiego "Witaj w kryminale, Papieżu Franciszku".

Został on nakręcony w afrykańskim więzieniu w stolicy Burkina Faso Wagadougu.

DEON.PL POLECAWięźniowie zwracają się w nim bezpośrednio do Ojca Świętego, przyjmując go jako swego gościa i nawiązując do tego, co powiedział on do nich z okazji Jubileuszu Miłosierdzia, a także przy odwiedzinach w różnych zakładach karnych. Wcześniej, 25 października, film został już zaprezentowany w Filmotece Watykańskiej w sali im. kard. Deskura. Mówi Janusz Mrozowski.

6 wskazówek papieża Franciszka na temat uchodźców >>

Zdaniem Janusza Mrozowskiego, każdy, kto obejrzy ten film, może się poczuć jak Papież Franciszek. Dla niego samego praca z afrykańskimi więźniami stała się drogą duchowej przemiany. "Powróciłem do Boga, od którego odwróciłem się z dumą 14-latka" - przyznał Janusz Mrozowski.

Polski dokumentalista ma nadzieję, że przeżywany przed rokiem Jubileusz Więźniów pozostawi trwały ślad. Dlatego proponuje on, by 6 listopada był przeżywany co roku jako Dzień Godności Więźniów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Rzym: pokaz filmu "Witaj w kryminale, Papieżu Franciszku"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.