Biskupi USA na temat strzelaniny w kościele: posiadanie broni to "fundamentalny problem"

Biskupi USA na temat strzelaniny w kościele: posiadanie broni to "fundamentalny problem"
(fot. PAP/EPA/LARRY W. SMITH)
KAI / mp

Katoliccy biskupi USA wyrazili ubolewanie z powodu 26 śmiertelnych ofiar strzelaniny w kościele baptystów w Teksasie.

Jednocześnie wskazali na "fundamentalny problem" w społeczeństwie USA jakim jest prawo do posiadania broni.

"Kultura życia nie może tolerować bezmyślnej przemocy z użyciem broni we wszystkich jej formach - temu trzeba zapobiec" - napisał przewodniczący Konferencji Biskupów USA, kard. Daniel DiNardo w reakcji na wiadomość o tragicznych wydarzeniach w Teksasie. Wyraził też obawę, że "to bezprzykładne tragiczne zdarzenie" może zapoczątkować szereg kolejnych przypadków masowej strzelaniny.
W niedzielne południe 5 listopada (czasu lokalnego), w niewielkiej miejscowości Sutherland Springs w Teksasie uzbrojony, ubrany na czarno mężczyzna, wtargnął do kościoła baptystów i zaczął strzelać do uczestników nabożeństwa. Według informacji mediów, w niewielkim kościele ofiary nie miały szans ucieczki przed napastnikiem. Władze mówią o 26 ofiarach śmiertelnych i ponad 20 rannych. Najmłodsza ofiara miała pięć lat, najstarsza 72. Wśród zabitych jest m.in. córka pastora tej wspólnoty
Zbrodniach zbiegł, ale w czasie strzelaniny popełnił samobójstwo, poinformowały media USA. Lotnictwo amerykańskie ujawniło, że mężczyzna przez cztery lata pracował w tej formacji, ale został wyrzucony, zdegradowany i zwolniony ze służby w wojsku. 
"Modlimy się za ofiary oraz ich bliskich, za naszych braci i siostry z Kościoła baptystów, a także za wszystkich ludzi w Sutherland Springs, jesteśmy z nimi w czasie, gdy przeżywają tę przerażającą tragedię" - napisał kard. DiNardo. 
“Niech Bóg ma w swojej opiece ludzi w Sutherland Springs" , napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump, który przebywa z wizytą w Japonii. W rozmowie z dziennikarzami Trump powiedział, że jest to “odrażająca zbrodnia".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adrian Wawrzyczek

Ogarnij dzień bezstresowo

Twoje życie to ruchoma bieżnia, która ciągle przyspiesza? Planowanie i zarządzanie czasem kojarzysz ze słomianym zapałem i serią porażek? Dziś zmienisz zdanie.

Duchowość ignacjańska, mindfulness i sprawdzone aplikacje połączone w jedno. Cel?...

Skomentuj artykuł

Biskupi USA na temat strzelaniny w kościele: posiadanie broni to "fundamentalny problem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.