Rzym: rozpoczęła się kapituła kapucynów

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

234 braci przybyło z wszystkich stron świata do Rzymu, by wziąć udział w obradach. W centrum uwagi oprócz wyboru nowego zarządu Zakonu, będą takie tematy jak solidarność personalna, misje w rożnych częściach świata oraz praca nad konstytucjami Zakonu. Z Polski i z krajów gdzie polscy Kapucyni pracują jest kilkunastu zakonników.

- Kapituła Generalna dla każdej wspólnoty zakonnej jest tym momentem, który taktuje o życiu wspólnoty braterskiej. Jest jak kamień milowy, od którego zaczyna się nowy etap. Uczestniczący w kapitule bracia z całego świata przywożą rozliczne doświadczenia różnych Kościołów lokalnych, sytuacji pięknych, ale też i dramatycznych, bo bracia żyją także w krajach, w których Kościół katolicki i wiara chrześcijańska są prześladowane - powiedział o. Jacek Waligóra OFMCap, prowincjał z Krakowa.

DEON.PL POLECA
- Zadaniem szczególnie ważnym, którym żyje teraz Kościół, są wyzwania nowej ewangelizacji: w jaki sposób być świadkami dla ludzi, do których jesteśmy posłani, być świadkami Ewangelii - wskazał o. Andrzej Kiejza OFMCap, prowincjał z Warszawy. - Czego można życzyć kapitule? Żeby sam Duch Święty kierował naszymi myślami, żeby sprawił to, czego oczekuje - podkreślił o. Kiejza. - Potrzeba nam pokory żeby przyjąć to wezwanie do nawrócenia, bo ono przychodzi do nas nieustannie - dodał o. Waligóra OFMCap.

Zakon Kapucynów liczy ponad 10 tys. braci posługujących w 106 krajach świata. Kapitułę zakończy pielgrzymka do San Giovanni Rotondo w uroczystość św. Ojca Pio.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rzym: rozpoczęła się kapituła kapucynów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.