Nowi absolwenci Szkoły dla Spowiedników

KAI / psd

 Dwudziestu księży uzyskało dyplom ukończenia Szkoły dla Spowiedników - poinformował KAI jej dyrektor o. Piotr Jordan Śliwiński. W Skomielnej Czarnej w dniach od 26 lutego do 9 marca odbyły się dwie kolejne sesje. Pierwsza z nich, kończąca dwuletni cykl zajęć dotyczyła posługi spowiedniczej szczególnym grupom penitentów m.in: dzieciom, małżonkom, księżom czy siostrom zakonnym.

Sesję uwieńczyło wręczenie dyplomów ukończenia Szkoły dla Spowiedników 20 księżom. W gronie tym było 14 kapłanów diecezjalnych i sześciu zakonnych, którzy pochodzą z całej Polski.

W kolejnej sesji uczestniczyło 24 księży (12 diecezjalnych i 12 zakonnych). Zajęcia tej grupy koncentrowały się na pogłębieniu rozumienia pięciu warunków dobrego przeżywania sakramentu pokuty i pojednania.

Szkoła dla Spowiedników jest prowadzona od 6 lat przez kapucynów z prowincji krakowskiej pod patronatem Komisji Duchowieństwa Konferencji Episkopatu Polski przy współpracy z Penitencjarią Apostolską w Rzymie. Jej dyrektorem jest o. Piotr Jordan Śliwiński.

DEON.PL POLECA

Podstawowy program Szkoły jest realizowany w trakcie czterech pięciodniowych sesji odbywających w ciągu dwóch lat. Zajęcia prowadzą zarówno wykładowcy uczelni katolickich jak i znani spowiednicy - praktycy.

Stronę internetową Szkoły dla Spowiedników można znaleźć pod adresem: www.szkola.kapucyni.krakow.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowi absolwenci Szkoły dla Spowiedników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.