Rzym: św. Maksymilian Kolbe i św. Klara patronują misji franciszkanów

Rzym: św. Maksymilian Kolbe i św. Klara patronują misji franciszkanów
(fot. missionariofrancescano.org)
KAI / psd

Święty Maksymilian Kolbe i święta Klara, których duże fotografie ozdobiły oba brzegi Tybru na wysokości Wyspy Tiberina, patronują misji franciszkanów w samym centrum nocnego życia rzymian i turystów.

Już po raz czwarty inicjatywa ośrodka kierowanego przez ojca Paolo Fiasconaro wpisana została do programu komunalnego "lata w mieście" i stragan braci konwentualnych stanął wśród czterystu innych punktów gastronomicznych w pobliżu mostu Garibaldiego.

Zanim odwiedzili go bywalcy imprezy, franciszkanie zebrali wśród innych wystawców pokaźną sumę na realizację projektu budowy szkoły w Ugandzie. Odwiedzającym ich kiosk nie oferują napojów ani jedzenia, lecz możliwość rozmowy o Bogu, papieżu Franciszku i problemach współczesnego świata. Z pytaniami na te tematy zwracają się do nich wierzący i niewierzący, Włosi i cudzoziemcy.

We wszystkich widok franciszkańskiego habitu budzi ufność, by noszącemu go zakonnikowi zwierzyć się ze swych wątpliwości, nadziei i sekretów. Inicjatywa potrwa do 3 września, ale kontakt niekoniecznie musi się urwać tego dnia: ojciec Fiasconaro daje wszystkim numer telefonu i podaje adres, pod którym można będzie kontynuować rozmowę rozpoczętą na brzegu Tybru w gorące rzymskie wieczory.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rzym: św. Maksymilian Kolbe i św. Klara patronują misji franciszkanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.