Rzym: światowe rekolekcje pohalańskie

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

 Jubileuszowe światowe rekolekcje podhalańskie rozpoczynają się w Rzymie. W tym roku w ich centrum znajduje się temat wychowania zarówno w życiu religijnym i społecznym jak rodzinnym.

"15. światowe rekolekcje podhalańskie poświęcone są szeroko pojmowanej tematyce wychowania. Bierze w nich udział ok. 90 osób" - mówi organizator rekolekcji, ks. Władysław Zarębczan. Informuje, że przez tych pięć dni wykłady wygłoszą m.in. prof. Stanisław Grygiel ("Wychowanie do wolności i miłości"), o. Leon Knabit OSB ("O niektórych aspektach wychowania religijnego") i ks. Zbigniew Formella SDB ("Niektóre współczesne wyzwania dla formacji młodego pokolenia"). "Uczestnicy rekolekcji będą mieli czas na pracę w grupach i właśnie w nich podejmowane będą różne zagadnienia związane z wychowaniem, chociażby takie tematy, jak wychowanie do ojcostwa, macierzyństwa czy kwestie zagrożeń stojących obecnie przed młodym pokoleniem i rodziną. O tych tematach będziemy dyskutować, a zarazem przekładać je Bogu w modlitwie" - podkreśla ks. Zarębczan.

Uczestnicy rekolekcji podhalańskich modlić się będą przy grobie bł. Jana Pawła II. Wezmą też udział w audiencji środowej z Benedyktem XVI.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rzym: światowe rekolekcje pohalańskie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.