S. Chmielewska o historii z Owsiakiem: "K***a, to wy nie macie pampersów?!?"

S. Chmielewska o historii z Owsiakiem: "K***a, to wy nie macie pampersów?!?"
(fot. wikimedia commons / fb.com/wosp)
4 lata temu
gazetalubuska.pl / Przystanek Woodstock / WOŚP

Ależ to jest historia! Dobrze jest ją sobie przypominać. A najlepiej, żeby poznali ją wszyscy krytycy.

Siostra Małgorzata Chmielewska była gościem Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock. W trakcie spotkania z uczestnikami festiwalu mówiła o miłości, porzuconych dzieciach, bezdomności, ludzkich tragediach. - Zajmuję się cerowaniem świata. Żyję z ludźmi, których los zepchnął na margines, którzy źle wybrali, z bezdomnymi. Czasem ci ludzie po prostu gorzej się urodzili. Przyszli na świat w rodzinie alkoholików - mówiła woodstockowiczom.

Zakonnica mówiła też o wykluczeniu społecznym. - To poczucie bycia gorszym, bez poczucia własnej wartości, brak posiadania czegoś, co się danej osobie należy. Można być wykluczonym nawet w klasie - mówiła siostra Chmielewska. I przytoczyła opowieść o dziewczynce z jednej z polskich szkół, która jako jedyna w klasie nie miała laptopa. - Czuła się wykluczona. I miała do tego prawo - mówi M. Chmielewska.

Siostra od biedaków opowiedziała też historię, gdy w jednym z ośrodków dla ciężko chorych i opuszczonych pacjentów zabrakło pampersów. - Przy jednym ze spotkań z Jurkiem Owsiakiem opowiedziałam mu o tym. Chwilę pomyślał i zapytał: "K**wa, to wy nie macie pampersów?!". Po jakimś czasie przyjechał do nas tir, wypełniony pampersami. Tak rodzi się dobro - mówiła.

!!!

Siostra poruszyła też temat uchodźców. - Nie jestem dumna z postawy Polaków, z postawy dużej części katolików w tej kwestii. Przecież Chrystus był uchodźcą. Matka Boska musiała z nim uciekać do Egiptu zaraz po tym, jak go urodziła - mówiła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka
14,95 zł
29,90 zł

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

S. Chmielewska o historii z Owsiakiem: "K***a, to wy nie macie pampersów?!?"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.