Samobójstwo kleryka w Krakowie

Samobójstwo kleryka w Krakowie
(fot. Monika Kostera (urbanlegend) / Foter / CC BY-SA)
KAI / kn

Jeden z kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej popełnił samobójstwo. 25-letni kleryk był studentem trzeciego roku teologii. Odpowiednie służby badają okoliczności jego śmierci.

Seminarium opublikowało oświadczenie, informujące o śmierci pochodzącego z diecezji bielsko-żywieckiej alumna.

Oto treść oświadczenia:

"Informujemy z wielkim żalem, że w dniu 22.01.2015 r. kleryk diecezji bielsko-żywieckiej Damian Radzięta, odbywający formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie z niewyjaśnionych powodów odłączył się od wspólnoty seminaryjnej. Po intensywnych poszukiwaniach stwierdzono, że odebrał sobie życie. O fakcie tym niezwłocznie zostały poinformowane odpowiednie służby.

Wyrażamy głębokie współczucie najbliższej rodzinie, krewnym, parafii, z której pochodził i wszystkim, dla których był bliską osobą. Wspólnota seminaryjna wraz z Pasterzami Diecezji, przeżywając ból odejścia jednego z braci, prosi wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę w jego intencji.

DEON.PL POLECA

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci".

Ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel zwrócił się do kapłanów i wiernych diecezji z prośbą o modlitwę o spokój duszy śp. Damiana Radzięty oraz o umocnienie łaską Bożą i duchowe wsparcie dla jego bliskich w dźwiganiu krzyża żałoby.

Terminu pogrzebu śp. Damiana Radzięty jeszcze nie ustalono.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Samobójstwo kleryka w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.