Sandomierz: śmierć 25-letniego diakona. Uległ poważnemu wypadkowi

Sandomierz: śmierć 25-letniego diakona. Uległ poważnemu wypadkowi
(fot. cathopic.com)
KAI / ml

W lubelskim szpitalu 5 września zmarł 25-letni diakon Mateusz Niemiec. W czerwcu, tuż przed święceniami kapłańskimi, uległ poważnemu wypadkowi. Od tego czasu przebywał w śpiączce. Lekarzom mimo usilnych starań nie udało się uratować jego życia.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona 8 września w kościele św. Michała Archanioła w Sandomierzu o godz. 17.00. Po Mszy nastąpi czuwanie do godz. 21.00. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 9 września w kościele św. Jana Chrzciciela w Nisku o godz. 11.00. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godz. 10.00. Zmarły pochowany będzie na cmentarzu w Nisku.

DEON.PL POLECADiakon Mateusz Niemiec urodził się 26 kwietnia 1994 r. w Stalowej Woli. Pochodził z parafii św. Jana Chrzciciela w Nisku. W 2013 roku, po zdaniu egzaminu dojrzałości, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

Cechowała go pogoda ducha, życzliwość i chęć niesienia pomocy innym. Był zaangażowany w duszpasterstwo osób niesłyszących. Wśród wychowawców seminarium duchownego oraz kolegów cieszył się bardzo dobrą opinią jako człowiek pracowity i odpowiedzialny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk

Ze wszystkich miłości ta jest chyba najtrudniejsza

Kościół jest jak potężne drzewo, w którego koronie każdy może się schronić i posilić. Tam, gdzie owoce, są jednak i czarne ptaszyska, zawzięcie wydziobujące to, co próbuje wyrosnąć....

Skomentuj artykuł

Sandomierz: śmierć 25-letniego diakona. Uległ poważnemu wypadkowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.