Sandomierz: trzydniowa ewangelizacja

Sandomierz: trzydniowa ewangelizacja
(fot. Dariusz Cierpiał (http://www.cierpial.cze.pl) {{GFDL}} {{WM-PL}} Category:Pictures by Dariusz Cierpiał / Wikimedia Commons)
KAI / kk

"Ewangelizacja Sandomierza" - wyjście ze słowem Ewangelii na ulice miasta do mieszkańców, diecezjan i turystów, odbędzie w dniach 28 - 30 lipca w stolicy diecezji sandomierskiej. Inicjatorem trzydniowego wydarzenia religijnego jest bp Krzysztof Nitkiewicz.

Mieszkańcy Sandomierza, a także turyści i wierni z całej diecezji od piątku do niedzieli, będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach, które, wedle zamierzenia organizatorów, będą przypominać o wielkiej miłości Boga do człowieka.
- Każdego dnia, ewangelizatorzy, poprzez konferencje, uwielbienie i Eucharystię, będą przygotowywać się do wyjścia na ulice naszego miasta, aby przekazywać własne doświadczenie Boga innym, braciom i siostrom - informuje ks. Marek Kuliński, przedstawiciel organizatorów.
Każdy dzień będzie podzielony na trzy części. W pierwszej, dopołudniowej będzie czas na modlitwę. Godziny popołudniowe - to czas świadectw i ewangelizacyjnej gry terenowej zakończony tańcem uwielbienia. Wieczorem wszyscy zaproszeni będą do kina ewangelizacyjnego, osobistych świadectw i modlitwy kończącej dzień.
Organizatorzy zapraszają do modlitwy w kościele pw. Ducha Świętego, bazyliki katedralnej oraz na wspólne spotkania ewangelizacyjne na scenę przy Ratuszu Miejskim oraz na Bulwar Wiślany. 
- Zapraszamy wszystkich każdego dnia na scenę przy Ratuszu na Rynku Starego Miasta, gdzie będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, słuchać świadectw a także poprzez taniec wyrażać naszą wiarę - zachęca ks. Marek Kuliński.
Zorganizowane zostaną także: pokazy pantomimiczne, projekcje filmów o tematyce ewangelizacyjnej - "Cyrk motyli" i "Most", koncert muzyczny oraz spektakl pt. "Cierpiący - Sprawiedliwy" w wykonaniu Teatru Św. Jana Pawła II. 
Wszyscy, którzy pragną wziąć udział w religijnym wydarzeniu, jako ewangelizatorzy, są zaproszeni na warsztaty, które odbędą się w dniach od 14 do 15 lipca w parafii św. Barbary w Tarnobrzegu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sandomierz: trzydniowa ewangelizacja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.