Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe
Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe (fot. flickr.com/ by Martintoy)
8 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Władze Miasta Meksyk przeznaczą 8,5 mln dolarów na inwestycje wokół bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Chodzi o "poprawę wizerunku urbanistycznego" i "odzyskanie przestrzeni publicznej" otoczenia sanktuarium, które co roku odwiedzają miliony pielgrzymów.

Jest to pierwsze od 35 lat tego rodzaju przedsięwzięcie stołecznych władz miejskich. Oprócz prac renowacyjnych przewidziano utworzenie specjalnego pasażu handlowego, unowocześnienie infrastruktury miejskiej, w tym dojazdu w okolice świątyni, a także poszerzenie obszarów zieleni.

Bazylika Matki Bożej z Guadalupe w Mieście Meksyk to druga po rzymskiej bazylice św. Piotra najbardziej nawiedzana świątynia katolicka na świecie. W samą tylko uroczystość Patronki Meksyku, 12 grudnia, przybywa tu co roku ponad 5 mln pielgrzymów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe
Komentarze (4)
Z:
zdjęcie :)
16 lutego 2013, 13:46
[url]http://gfx.stacja7.pl/repo/photo/widget/gallery/115.0.jpg[/url] ...
&F
>>> fotoblog !!
16 lutego 2013, 13:42
[url]http://www.stacja7.pl/article/77/Podr%C3%B3%C5%BC+Szymona.+Meksyk+-+fotoblog+%2808.12.2012%29/26[/url]
DM
DO MATKI BOŻEJ Z GUADELUPE
26 listopada 2011, 23:21
Modlitwa Jana Pawła II, Sanktuarium w Guadelupe, 27 I 1979 r. O Dziewico Niepokalana, Matko Boga prawdziwego i Matko Kościoła, która z tego miejsca okazujesz swoją łaskawość i litość tym wszystkim, którzy się chronią pod Twoją opiekę, usłysz modlitwę, którą zanosimy do Ciebie z dziecięcą ufnością, i przedstaw ją Twemu Synowi Jezusowi, jedynemu naszemu Odkupicielowi. Matko Miłosierdzia, Mistrzyni ofiary ukrytej i cichej, Tobie, która nam naprzeciw wychodzisz, my grzeszni poświęcamy w tym dniu całe nasze istnienie i całą naszą miłość. Poświęcamy Ci także nasze życie, naszą pracę, nasze radości, nasze cierpienia i nasze bóle. Użycz pokoju, sprawiedliwości i pomyślności naszym narodom, bo wszystko co mamy i to czym jesteśmy Twej troskliwości powierzamy, Pani i Matko nasza. Chcemy być całkowicie Twoimi i z Tobą iść drogą doskonałej wierności wobec Jezusa Chrystusa, w Jego Kościele; prowadź nas zawsze, miłościwie, za rękę. Dziewico z Guadelupe, Matko Ameryki, w naszej modlitwie polecamy Ci wszystkich biskupów, by prowadzili wiernych drogą głębokiego życia chrześcijańskiego, miłości i pokornej służby dla Boga i dusz. Popatrz, jak wielkie jest żniwo, i wstawiaj się u Pana, by wzbudził głód świętości w całym Ludzie Bożym i dał liczne powołania kapłanów i zakonników, mocnych we wierze i gorliwych szafarzy tajemnic Bożych. Użycz naszym ogniskom domowym łaski miłości i szacunku dla budzącego się życia; niech je przyjmują z taką samą miłością, z jaką Ty poczęłaś w swym łonie Syna Bożego. Dziewico Święta, Maryjo, Matko pięknej miłości, wspomagaj nasze rodziny, by zawsze trwały w jedności, i błogosław wychowaniu naszych dzieci. Nadziejo nasza, wejrzyj na nas litościwie, naucz nas dążyć zawsze do Jezusa, a jeśli upadamy, pomóż nam powstać i wrócić do Niego przez wyznanie naszych win i naszych grzechów w sakramencie pokuty, który napełnia duszę spokojem. Błagamy Ciebie, użycz nam wielkiej miłości dla wszystkich sakramentów świętych, które stanowią znaki, jakie Twój Syn nam zostawił na ziemi. W ten sposób, Matko Najświętsza, z pokojem Bożym w sumieniu, z sercem wolnym od złości i nienawiści, będziemy mogli nieść wszystkim prawdziwą radość i prawdziwy pokój, które pochodzą od Twego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
:
:)
29 lipca 2011, 20:21
Zazieleńcie - pamiętajcie o zieleni!

Skomentuj artykuł

Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.