Sanktuarium w Fatimie idzie na pomoc służbie zdrowia

KAI /kb

Władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie wsparły portugalską służbę zdrowia w walce z epidemią Covid-19.

Jak poinformowała Catia Filipe z biura prasowego sanktuarium, w pierwszym kwartale 2021 r. portugalskie miejsce kultu udostępniło jednostkę medyczną, działającą w ramach fatimskiego Ośrodka im. św. Franciszka i Hiacynty Marto.

Osoby skierowane tam do leczenia chorych na Covid-19 i ozdrowieńców to wolontariusze współpracujący dotychczas z sanktuarium w ramach opieki medycznej nad pielgrzymami docierającymi do Fatimy.

Poza udostępnieniem sal medycznych, w których jednocześnie może być leczonych 60 osób, władze sanktuarium w Fatimie przekazały też służbom lekarskim Portugalii sprzęt medyczny, głównie łóżka szpitalne, a także infrastrukturę do leczenia osób obłożnie chorych.

Dodatkowo, jak poinformowała siostra Cila Santos, wchodząca w skład jednostki medycznej sanktuarium, rektorat fatimski udostępnił ozdrowieńcom miejsca do rehabilitacji po przebytej chorobie.

"W taki sposób Kościół stał się obecny w walce z pandemią. Sanktuarium fatimskie podjęło się pomocy w ramach tego projektu medycznego zarówno w przyjmowaniu chorych, jak też w udzielaniu im pomocy" – podsumowała siostra Cila Santos.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Sanktuarium w Fatimie idzie na pomoc służbie zdrowia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.