Rzecznik rządu wypowiedział na temat kwarantanny dla dzieci

PAP/kb

"Każdego obowiązują te same przepisy związane z kwarantanną" - tak rzecznik rządu Piotr Müller odpowiedział na pytanie o kwarantannę dzieci wjeżdżających do Polski razem z rodzicami.

Rzecznik rządu został zapytany w TVP Info, czy dzieci, które wjeżdżają z rodzicami do Polski, będą - tak, jak dorośli - podlegać kwarantannie bądź testowaniu. "Tak. Każdego obowiązują te same przepisy, jeżeli chodzi o kwestie związane z kwarantanną" - potwierdził Müller.

Przypomniał, że osoby podróżujące ze strefy Schengen z kwarantanny zwalnia tylko negatywny test na obecność koronawirusa nie starszy niż 48 godzin.

Osoby przybywających do Polski spoza strefy Schengen mogą zostać zwolnione z kwarantanny tylko po wykonaniu testu w Polsce.

Nowe zasady kwarantanny dla podróżujących w związku z wystąpieniem stanu epidemii weszły w życie w nocy z poniedziałku na wtorek.

Dla osób ze strefy Schengen kwarantanna jest obowiązkowa, zwalnia z niej tylko negatywny test PCR lub antygenowy na obecność koronawirusa nie starszy niż 48 godzin. Dla przybywających do Polski spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna bez wyjątku.

Każdy z przyjezdnych (zarówno ze strefy Schengen, jak i spoza niej) będzie miał możliwość wykonania testu na Covid-19 w Polsce. Jeżeli w Polsce uzyska wynik negatywny, to wówczas kwarantanna będzie zdjęta.

Zasady kwarantanny granicznej dotyczą podróżujących każdego rodzaju transportem. 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Rzecznik rządu wypowiedział na temat kwarantanny dla dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.