Rzecznik MZ zachęca do spędzenia świąt w jak najmniejszym gronie

Rzecznik MZ zachęca do spędzenia świąt w jak najmniejszym gronie
Fot. Radio Lublin / Youtube
PAP / pk

Niedziela Palmowa przebiegała w reżimie sanitarnym. W większości kraju obostrzenia zostały utrzymane - powiedział w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaapelował też o spędzenie Świąt Wielkanocnych w jak najmniejszym gronie osób.

Rzecznik resortu zdrowia podczas konferencji prasowej podziękował episkopatowi i Kościołowi za organizację nabożeństw w Niedzielę Palmową z zachowaniem zasad sanitarnych.

DEON.PL POLECA"Niedziela Palmowa przebiegała w reżimie sanitarnym" - podkreślił. Zaznaczył jednocześnie, że "były wyjątki, tak jak wszędzie". "W dyskontach, innych miejscach zdarzają się ludzie nieodpowiedzialni, jednak w większości kraju widać było, że reżim sanitarny został utrzymany, za co należą się gorące podziękowania" - dodał.

Rzecznik MZ wyraził nadzieję, że Święta Wielkanocne także odbędą się w reżimie sanitarnym. "Aby nie trzeba było przedłużać obostrzeń, które w tej chwili w naszym kraju obowiązują" - ocenił.

Andrusiewicz zaapelował także o spędzenie Świąt Wielkanocnych w jak najmniejszym gronie osób.

"To nie będą święta, które można będzie spędzić w szerokim gronie rodzinnym, jeśli widzimy transmisję wirusa w odmianie brytyjskiej i liczbę zakażeń. Widzimy, do jakich scenariuszy możemy dojść, jeśli nie zachowamy ostrożności" - mówił.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Rzecznik MZ zachęca do spędzenia świąt w jak najmniejszym gronie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.