ŚDM: Co dalej z ołtarzem papieskim? Nie zostanie rozebrany, będzie służył koncertom

ŚDM: Co dalej z ołtarzem papieskim? Nie zostanie rozebrany, będzie służył koncertom
Ołtarz papieski przygotowany na ŚDM w Lizbonie będzie służył m.in. koncertom (fot. PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES / POOL)
PAP / tk

- Ołtarz papieski, przy którym w niedzielę papież Franciszek zakończył Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, będzie służył kolejnym pokoleniom mieszkańców portugalskiej stolicy - ogłosił jej burmistrz Carlos Moedas.

W wieczornej wypowiedzi dla mediów polityk sprecyzował, że jedną z głównych funkcji budowli, usytuowanej w północno-wschodniej części miasta, będzie goszczenie widowisk artystycznych, w tym głównie koncertów.

Podczas sobotniego czuwania młodzieży w Parku Tagu ołtarz papieski był zarówno miejscem modlitwy, jak też występów muzycznych. Pojawili się m.in. śpiewaczka fado Carminho a także portugalski ksiądz Guilherme Peixoto występujący pod pseudonimem artystycznym DJ Guilherme.

Ołtarz tańszy niż przewidywano

Po opublikowaniu w lutym kosztu budowy ołtarza w Parku Tagu, oscylującego na poziomie 4,2 mln euro i fali krytyki wskazującej na nadmierny wydatek, organizatorzy ŚDM wprowadzili do budżetu korektę. Ostateczna wartość przygotowania ołtarza sięgnęła 2,9 mln euro.

DEON.PL POLECA

Portugalska opinia publiczna nie szczędziła organizatorom ŚDM w Lizbonie krytyki także w związku z rekordowym kosztem tej imprezy, wynoszącym 160 mln euro. Ostatnie organizowane tego rodzaju imprezy w Europie - w Madrycie i Krakowie, były trzykrotnie tańsze.

Z szacunków organizatorów ŚDM w Lizbonie wynika, że w tym trwającym od wtorku wydarzeniu wzięło udział około 1 mln pielgrzymów a także ponad 500 tys. mieszkańców stołecznej aglomeracji.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

ŚDM: Co dalej z ołtarzem papieskim? Nie zostanie rozebrany, będzie służył koncertom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.