W Fatimie wydarzył się cud? 16-letnia uczestniczka ŚDM nagle odzyskała wzrok

W Fatimie wydarzył się cud? 16-letnia uczestniczka ŚDM nagle odzyskała wzrok
Fot. PAP/EPA/PAULO NOVAIS / POOL
PAP / tk

Przewodniczący Episkopatu Hiszpanii kardynał Juan Jose Omella poinformował w niedzielę, że rozmawiał przez łącze wideo z 16-letnią Hiszpanką z Madrytu o imieniu Jimena, która twierdzi, że podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w Lizbonie nagle odzyskała wzrok.

- Dziękujemy Bogu, później lekarze stwierdzą, czy Jimena mogła się wyleczyć. Ale dla tej dziewczyny to jest coś wielkiego, powiedzmy cud - powiedzial kard. Omella na konferencji prasowej, podsumowującej udział hiszpańskiej młodzieży w ŚDM.

Przewodniczący Episkopatu Hiszpanii przekazał, że o wydarzeniu dowiedział się od zakonnicy, która zna rodzinę dziewczyny. Jimena przyjechała na ŚDM do Lizbony z prałaturą Opus Dei.

16-latka odzyskała wzrok w Fatimie

Zgodnie z relacją dziewczyny w wywiadzie dla radia Cope, od ponad dwóch lat prawie nic nie widziała z powodu krótkowzroczności, "wszystko było zamazane". Pozostawało jej tylko 5 proc. widzenia. Jednak w sobotę, po modlitwie do matki Bożej Śnieżnej i przyjęciu komunii, nagle odzyskała wzrok - twierdzi.

DEON.PL POLECA

- Siedziałam w ławce (w Sanktuarium Fatimskim) i płakałam, bo chciałam się wyleczyć, a to był ostatni dzień nowenny do Matki Bożej Śnieżnej, której święto obchodzone jest 5 sierpnia. Kiedy otworzyłam oczy, nagle wszystko zobaczyłam wyraźnie, perfekcyjnie - opowiedziała w rozpowszechnionym nagraniu audio.

- Na ŚDM zwrócono się do młodzieży, aby wyprosili moje uzdrowienie, i dziś widzę doskonale. Nie wiem, jak to wyjaśnić - powiedziała. - Jestem szczęśliwa, to moje nowe urodziny - dodała.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Matko Fatimska, módl się za nami!

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, dającej...

Skomentuj artykuł

W Fatimie wydarzył się cud? 16-letnia uczestniczka ŚDM nagle odzyskała wzrok
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.