"ŚDM pokazały, że możemy dokonać wielkich rzeczy"

"ŚDM pokazały, że możemy dokonać wielkich rzeczy"
(fot. youtube.com)
KAI / psd

- Jesteśmy w stanie dokonywać wielkich rzeczy, pokazały to Światowe Dni Młodzieży - powiedział biskup radomski Henryk Tomasik. Dziś wieczorem, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu odbyło się spotkanie, podczas którego wyrażono wdzięczność za zaangażowanie w organizację Dni w Diecezjach poprzedzające Światowe Dni Młodzieży. Uczestniczyli w nim m. in. przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, a także zespoły folklorystyczne i Koła Gospodyń Wiejskich.

Bp Henryk Tomasik dziękował wszystkim za współpracę przy organizacji ŚDM. - Pokazaliśmy światu, ze możemy przygotować coś wielkiego. Tu w diecezji, w Radomiu pokazaliśmy, że jesteśmy zdolni do współpracy - mówił ordynariusz radomski.

Ks. Mariusz Wilk z komitetu organizacyjnego ŚDM w diecezji radomskiej dodał, że do duszpasterstwa akademickiego wciąż przychodzą młodzi ludzie i pytają co mogą zrobić. - Mamy świadomość, że w ludzkich sercach został rozpalony ogień, którego nie wolno nam zagasić. Na młodych trzeba stawiać, warto ich pokochać, bo mają pokłady dobra. Młodzi potrzebują wspólnoty - powiedział ks. Wilk.

Organizacja Dni w Diecezjach nie byłaby możliwa bez wsparcia strony samorządowej. - Uczestniczyliśmy w historycznym wydarzeniu. Jako samorządowcy pokazaliśmy światu młody Kościół. To była wielka sprawa. Jestem dumny, że mogliśmy uczestniczyć w tym Bożym dziele - powiedział starosta przysuski Marian Niemirski.

W organizację Dni Diecezji zaangażowała się m.in. Edyta Pytkowska ze stowarzyszenia Wirowianki. - To było ważne wydarzenie dla wszystkich kobiet z kół gospodyń wiejskich, które uczestniczyły w organizacji tego święta młodych. Byłyśmy świadkami miłosierdzia, które dokonywało się w ludzkich sercach - powiedziała przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich z Wiru w powiecie przysuskim.

Wójt gminy Potworów Marek Klimek dodaje z kolei, że samorząd pokazał Polskę piękną, serdeczną ale i nowoczesną. - Nie ukrywam, że obok elementu duchowego Światowe Dni Młodzieży były okazją do promocji kraju - powiedział wójt Klimek.

Wielkie brawa zebrała Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej. To właśnie ta placówka zorganizowała imprezę "Posmakuj Polski", która zgromadziła aż 11 tys. osób. - Było to niezwykle trudne logistyczne przedsięwzięcie, ale warto było. Cieszę się, że impreza odbyła się w naszym skansenie. Młodzi z całego świata poznali naszą kulturę. Rozmawialiśmy z nimi i byli pod wrażeniem, że w Polsce są takie miejsca, gdzie kultywuje się tradycję i kulturę - powiedziała dyrektor skansenu Ilona Jaroszek.

W trakcie uroczystości wystąpił Zespół Guzowianki z Wolanowa, który nagrał teledysk z folkową wersją hymnu ŚDM. Wręczono również okolicznościowe dyplomy i podziękowania. Wśród wyróżnionych było również Radio Plus Radom.

Diecezjalne uroczystości trwały od 20 do 24 lipca. Następnie młodzi z całego świata wyruszyli do Krakowa, by uczestniczyć w wydarzeniach centralnych ŚDM z udziałem papieża Franciszka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"ŚDM pokazały, że możemy dokonać wielkich rzeczy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.