ŚDM: spotkanie dla fanów facebooka?

ŚDM: spotkanie dla fanów facebooka?
KAI / wm

Podczas 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie zostanie zorganizowane specjalne spotkanie dla fanów portali społecznościowych. "iCat" ma być okazją do poznania się, wymiany doświadczeń i dyskusji o tym jak można wykorzystać portale społecznościowe w nowej ewangelizacji. Wydarzenie będzie miało miejsce 19 sierpnia w hali sportowej Palacio de Deportes.

Pomysł na zorganizowanie spotkania fanów portali społecznościowych, którzy śledzili informacje związane ze Światowym Dniem Młodzieży, wpisuje się w trwającą od dwóch lat wielką akcję promocyjną madryckiego spotkania. Hiszpański Komitet Organizacyjny ŚDM w sposób dotąd niespotykany zdecydował się wykorzystać internet a szczególnie portale społecznościowe. Swoje profile ŚDM posiada m.in. na Facebooku, Twitterze, Tuenti, Flickrze czy YouTube. Dostępne są one aż w 21 językach a ilość fanów, czyli osób, które na Facebooku kliknęły "lubię to" przekroczyła 300 tys. Portale stały się doskonałym miejscem nie tylko do informowania ale także wzajemnego zachęcania się do promocji ŚDM czy organizowania konkursów dla internautów.

Jak dotąd młodzi, którzy mają swoje konta na portalach społecznościowych spotykali się jedynie w rzeczywistości wirtualnej. Podczas 26. ŚDM w Madrycie będą mieli okazję spotkać się w "realu". Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, poznania nowych ludzi a także dyskusji. "Naszym celem jest również rozpoczęcie debaty na temat obecności wiary w sieciach społecznościowych, nowej formy przeżywania wiary i ewangelizacji, która również pozwala na osobiste spotkanie z przyjaciółmi" - czytamy w zaproszeniu na spotkanie iCat.

Jak powiedziała Anna Milewska z Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży dzięki profilom ŚDM na portalach społecznościowych "zrozumieliśmy, że nowe technologie rodzą nowe relacje między ludźmi i ze wszystkich sił powinniśmy zadbać, aby była to stała propozycja dla młodych". Milewska dodała, że w internecie młodzi mogli spotkać wiele osób pragnących promować kulturę szacunku, dialogu i przyjaźni pomiędzy ludźmi. "Wzrastaliśmy razem z nimi. Dlatego organizujemy iCat, spotkanie dla ludzi z całego świata, którzy pragną wymienić się swoimi doświadczeniami na unikatowym forum w czasie Światowego Dnia Młodzieży" - powiedziała Anna Milewska.

DEON.PL POLECA


Spotkanie iCat odbędzie się 19 sierpnia o godz. 14.00 w Palacio de Deportes. To hala sportowa w Madrycie, która pomieścić może ok. 10 tys. osób. Wśród gości spotkania będą: Rafa Rubio, obecnie dyrektor Departamentu Komunikacji ŚDM, który wcześniej odpowiedzialny był za portale społecznościowe; s. Hermana Kristen Gardner z USA, która jest webmasterem strony internetowej madrid11.com; oraz Jo-Anne Rowney z Wielkiej Brytanii, która pracuje w biurze prasowym diecezji Westminster.

Aby wziąć udział w tym spotkaniu należy wcześniej się zarejestrować na stronie www.madrid11.com/icat. Jak przystało na spotkanie internautów będzie ono transmitowane w sieci oraz tłumaczone na język angielski i hiszpański. Ponadto w Palacio de Deportes dostępna będzie sieć WiFi, aby można było się podłączyć i np. na żywo komentować spotkanie na Facebooku lub innym portalu społecznościowym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ŚDM: spotkanie dla fanów facebooka?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.