ŚDM to nie jednorazowe wydarzenie, ale szansa

ŚDM to nie jednorazowe wydarzenie, ale szansa
(fot. DrabikPany / Foter / CC BY)
KAI / kn

Światowe Dni Młodzieży to nie jest jednorazowe wydarzenie w lipcu 2016 r. ale szansa na pogłębienie wiary - mówił dziś do młodych kard. Kazimierz Nycz.

W kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na warszawskim Wrzecionie przewodniczył Mszy św. w przededniu przypadającego jutro XXX Światowego Dnia Młodzieży. W archidiecezji warszawskiej w 8 kościołach zorganizowano z tej okazji spotkania biskupów z młodzieżą.

- Mamy się zmobilizować i zbliżyć do Jezusa, by to, co zrobimy w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie, pozostało w parafiach jako ich trwały owoc. By powstały grupy parafialne dla młodzieży, studentów, dla pracujących i dla rodzin. To jest cel tych kilkunastu miesięcy, które są przed nami - przekonywał młodych i ich duszpasterzy metropolita warszawski.

Przypomniał też, że programem przygotowań, wyznaczonym przez papieża, są ewangeliczne Błogosławieństwa. - Błogosławieni to znaczy szczęśliwi. Jeżeli chcecie być szczęśliwi to wchodźcie na Górę Błogosławieństw. One są ewangelicznym dopełnieniem Dekalogu - wyjaśniał kard. Nycz.

- Błogosławieni ubodzy w duchu - gdyż nie są przywiązani do spraw materialnych, nie są niewolnikami rzeczy. Błogosławieni czystego serca - chodzi o to, żeby człowiek o czystym sercu - dziewczyna i chłopak, tak przeżywali swoją młodość i seksualność, by wchodzili w małżeństwo przygotowani poprzez zachowanie czystości - tłumaczył młodym metropolita warszawski.

Ewangeliczne błogosławieństwo wybrane przez papieża na przyszły rok to: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Rok Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, papież ogłosił Rokiem Miłosierdzia. - To jest program przygotowania do ŚDM, Wszystko, co będziecie robić spotykając się w parafiach, temu powinno służyć - zaznaczył kard. Nycz.

Metropolita warszawski zapowiedział, że na Dni w Diecezjach poprzedzające ŚDM w Krakowie przyjedzie do archidiecezji warszawskiej 30 tys. młodych z zagranicy. - Macie pokazać im Kościół w Polsce, przeżyć z nimi wspólnotę Kościoła, razem z nimi się modlić a po tygodniu pojechać razem do Krakowa, by spotkać się z papieżem - wskazywał.

Kard. Nycz zachęcał do modlitwy w intencji ŚDM. Przypomniał, że zainicjował je przed 30 laty św. Jan Paweł II. - Chcemy spełnić jego prośbę, jak również papieża Franciszka, który przywiązuje ogromną wagę do tego, by gromadzić młodzież, przekazywać prawdę Ewangelii, posyłać ją na ulice miast i drogi wiejskie, aby głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu - zapewnił. Podkreślił, że św. Janowi Pawłowi II, ale też papieżom Benedyktowi XVI i obecnie Franciszkowi bardzo zależy na tym, by "zbierać młodzież", gdyż "pragnieniem Boga jest zwołanie, stworzenie nowego ludu".

Podczas Mszy św. młodzież przygotowująca się do przyjęcia bierzmowania złożyła na ręce metropolity swoje prośby o udzielenie im tego sakramentu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ŚDM to nie jednorazowe wydarzenie, ale szansa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.