ŚDM: videoblog o miłosierdziu prowadzony przez siostry

ŚDM: videoblog o miłosierdziu prowadzony przez siostry
(fot. krakow2016.com)
KAI / jm

Videoblog "Wszystko w JEDNYM" to propozycja Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia dla młodzieży przygotowującej się na ŚDM Kraków 2016. Siostry zaproponowały popularny na YouTubie format Q&A, czyli pytań i odpowiedzi. Administratorki facebookowego profilu Faustyna2016 są przekonane, że odpowiedzi na wszystkie pytania człowiek znajdzie w Bożym miłosierdziu.

"Po konferencjach w ramach "Łagiewnickich 22", ludzie stawiali nam pytania, które wynikały z ich refleksji czy doświadczenia miłosierdzia lub też problemów z tym doświadczeniem. Uważamy te pytania za bardzo ważne i same kiedyś szukałyśmy na nie odpowiedzi" - mówi s. Gaudia Skass ZMBM, współodpowiedzialna za duchowe przygotowania młodych na ŚDM Kraków 2016 w światowym centrum kultu Bożego miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Siostry stwierdziły, że warto, aby odpowiedzi na poszczególne pytania dotarły do szerszego grona, zwłaszcza, że rozpoczął się w Kościele Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Poza tym taka forma może dodać też niektórym odwagi postawić pytania, dla których wcześniej nie znaleźli adresatów. "Naszym celem jest pokazanie ludziom tego, czego same już doświadczyłyśmy, że naprawdę w miłosierdziu Bożym są odpowiedzi na wszystkie pytania" - dodaje s. Gaudia.

Jakie pytania napływają do sióstr? Jako "klasyczną" s. Gaudia kwalifikuje kwestię pogodzenia Bożego miłosierdzia z Bożą sprawiedliwością. Inne dotyczą np. osobistej relacji z Jezusem. "Chodzi o konkrety - jak to się robi, bo w kościele bardzo często słyszymy słowa w stylu: "Otwórz się na Jezusa". Ale jak to zrobić? Postaramy się ubrać to w takie słowa, które będą przejrzyste tak, żebyśmy same zrozumiały, co mówimy i ufamy, że też ludzie po drugiej stronie ekranu to zrozumieją" - wyjaśnia s. Gaudia i dodaje, że chodzi o odpowiedzi, które "uspokoją serca", bo miłosierdzie to nie jest teoria a konkret.

Pytania można wysyłać w wiadomości prywatnej na facebookowy profil Faustyna2016 albo na skrzynkę mailową:

faustyna.sdm@gmail.com. Video-odpowiedzi sióstr będą sukcesywnie pojawiać się zarówno na Facebooku jak i na YouTubie.

Pierwsze nagranie dotyczy piekła. S. Gaudia wyjaśnia w nim, jak miłosierny Bóg może dopuszczać istnienie piekła.

Siostry zapowiadają, że na żadne z pytań nie odpowiedzą z marszu - potrzebują czasu na przemyślenie i modlitwę. "To są pytania, które muszą chwilę w nas popracować. W wielu ludziach żyjących wiarą, traktujących Jezusa na serio, te odpowiedzi są, ale bardzo często nie wiemy, jak je ubrać w słowa. To będzie dla nas wyzwanie, żeby coś, czym żyjemy i wobec czego bardzo często nie mamy już wątpliwości, opowiedzieć w sposób zrozumiały dla innych" - mówi s. Gaudia dodając, że jeśli będzie taka potrzeba, to odpowiedzi na niektóre pytania będą konsultowane ze specjalistami z dziedziny biblistyki czy dogmatyki.

Videoblog "Wszystko w JEDNYM" to efekt inspiracji dawną audycją "Katechizm poręczny" prowadzoną przez ks. Piotra Pawlukiewicza w Radiu Józef. "Lubiłam wieczorami siedzieć przy radiu i słuchać praktycznych odpowiedzi. Większość pytań, które ludzie zadawali, to były też pytania, które krążyły gdzieś w moim wnętrzu. Odkrywałam, że jesteśmy bardzo podobni, że wielu z nas nosi w sobie te same pytania i zmaga się z tymi samymi problemami - to było umacniające i pocieszające" - przyznaje s. Gaudia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

ŚDM: videoblog o miłosierdziu prowadzony przez siostry
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.