Abp Becciu: Papież dużo wycierpiał

Abp Becciu: Papież dużo wycierpiał
(fot. Grzegorz Gałązka - galazka.deon.pl)
KAI / jm

Papież dużo wycierpiał na skutek wycieku zastrzeżonych dokumentów z Watykanu. Ale się nie ugiął, więcej dał nam wzór pogody ducha i odwagi - powiedział abp Angelo Becciu.

Zastępca watykańskiego sekretarza stanu podsumował mijający rok. Hierarcha nie omieszkał wspomnieć o skandalach, ale mówił też o pozytywnej reformie, która dokonuje się w Watykanie. Mówiąc o inicjatywach papieskich, szczególną uwagę zwrócił na ogłoszenie Roku Miłosierdzia.

- Pamiętam chwilę, kiedy Papież mi oznajmił, że chce ogłosić Rok Święty. Zobaczyłem w nim naprawdę dużo radości, bo był świadomy, że daje światu coś wyjątkowego: możliwość doświadczenia Bożego Miłosierdzia. Również jego decyzja o ustanowieniu wielu świętych drzwi pokazuje, że Papież chce, aby wszyscy mieli możliwość skorzystania z dobrodziejstw Roku Świętego - mówił abp Becciu.

- Franciszek nie myśli o oceanicznych tłumach w Rzymie, ale zależy mu na tym, by każdemu umożliwić i ułatwić doświadczenie dobroci i miłosiernej miłości Boga. Ta radość Papieża z ogłoszenia Roku Świętego bardzo głęboko zapisała się w mojej pamięci - powiedział abp Becciu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Becciu: Papież dużo wycierpiał
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.