Sekretarz Generalny Episkopatu o Adwencie: znajdźmy więcej czasu dla Boga

Sekretarz Generalny Episkopatu o Adwencie: znajdźmy więcej czasu dla Boga
(fot. Eliza Bartkiewicz / BP KEP)
1 rok temu
KAI / df

Adwent to niezwykle ważny okres liturgiczny. Znajdźmy w nim więcej czasu dla Boga przez rekolekcje, Roraty i spowiedź przedświąteczną – podkreślił bp Artur Miziński, sekretarz generalny Episkopatu Polski.

1 grudnia, w niedzielę, w Kościele katolickim rozpoczyna się adwent, czas obejmujący cztery niedziele przed Bożym Narodzeniem. Sekretarz Generalny Episkopatu zaznaczył: „Czas adwentu przypomina ludzkie życie, które jest pełnym zaangażowania oczekiwaniem na definitywne spotkanie z Bogiem. Oczekiwanie to, powinno więc rodzić w nas nadzieję i radość”.

Bp Artur Miziński zwrócił też uwagę na to, że przed Bożym Narodzeniem zajmują nas liczne aktywności organizacyjno - porządkowe jak: zakupy,dekorowanie domu i przygotowywanie potraw. W tej perspektywie poprosił „byśmy w codziennym zabieganiu nie utracili tego, co w tym czasie jest niezwykle ważne. Zatroszczmy się o to, by w codziennych zajęciach i przygotowaniach nie zabrakło radości, życzliwości i pokoju, który powinien panować w naszych sercach, domach, miejscach pracy i całej naszej Ojczyźnie”.

Sekretarz Episkopatu dodał też, że Adwent to czas, w którym powinniśmy pamiętać o słowach Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!".

"Z serca błogosławię na ten święty czas. Pamiętajmy, że po dniach oczekiwania i przygotowań będziemy świętować przyjście Boga na świat w uniżenie. Przyszedł i nieustannie przychodzi, by być Emmanuelem - Bogiem z nami, by odmienić losy ludzi i całego stworzenia. Przyjmijmy Go do naszych serc i naszego życia, by w przyszłości On przyjął nas do swego Królestwa, gdy na końcu wieków przyjdzie w chwale” – podkreślił bp Artur Miziński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sekretarz Generalny Episkopatu o Adwencie: znajdźmy więcej czasu dla Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.