Sieć pozytywnie reaguje na oświadczenie Caritas ws. WOŚP

Sieć pozytywnie reaguje na oświadczenie Caritas ws. WOŚP
(fot. shutterstock.com/sz)
4 lata temu
DEON.pl/sz

Wczorajsze oświadczenie Caritas Polska rozgrzało debatę w sieci. - Nie podejmujemy żadnych działań przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - napisał ks. Marian Sobczyk. Ludzie pozytywnie odebrali apel o wspólne działanie na rzecz potrzebujących.

Przybliżamy reakcję na portalach społecznościowych.

Zaczęło się od oświadczenia Caritas Polska:

"Gramy do jednej bramki. Serca tak samo wielkie i dobre. Siema! Szczęść Boże!" - napisał redaktor naczelny DEON.pl, Piotr Żyłka:

Jurek Owsiak napisał o swoich pozytywnych przeżyciach związanych z wizytą ks. Mariana Subocza, dyrektora Caritas Polska, w siedzibie WOŚP: "Caritas gra z Orkiestrą! Dziś osobiście przybył do nas ks. Marian Subocz z pięknym darem na licytacje - "Lampka Pokoju" wykonaną w Taybeh, w Ziemi Świętej. Lampka ta jest apelem do świata o modlitwę o pokój, szczególnie na Bliskim Wschodzie. To w sumie historyczne spotkanie w siedzibie naszej Fundacji, było także pretekstem do długiej rozmowy o pomaganiu potrzebującym, a w szczególności ludziom w podeszłym wieku".

Na oficjalnym profilu WOŚP pojawiło się pełne entuzjazmu oświadczenie: "Całym sercem podpisujemy się pod oświadczeniem Caritas Polska".

"Jeśli w sobotę spotkam kwestujących żołnierzy - dam bez gadania. A w niedzielę gdy spotkam WOŚP - też dam. Podwójnie" - napisał Szymon Hołownia, dając receptę, jak należy odpowiadać na działania rodzące niepotrzebne konflikty:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sieć pozytywnie reaguje na oświadczenie Caritas ws. WOŚP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.