Sierociniec, w któym mieszkała bł. Hiacynta celem pielgrzymek

Sierociniec, w któym mieszkała bł. Hiacynta celem pielgrzymek
(fot. Wikipedia Commons / Domena publiczna)
4 lata temu
KAI / psd

Dawny sierociniec przy Rua da Estrela 17, w sąsiedztwie lizbońskiej Bazyliki Estrela, w którym mieszkała przed śmiercią błogosławiona Hiacynta Marto, jest coraz częściej miejscem pielgrzymek.

Rosnącą popularność tego mało znanego dotychczas turystom miejsca potwierdziła siostra Rita, przełożona klasztoru klarysek, który działa w miejscu dawnego sierocińca.

Przypomniała ona, że na pierwszym piętrze budynku, w którym zimą 1919 r. zamieszkała na kilka tygodni uczestniczka fatimskich objawień z 1917 r., mieści się dziś małe muzeum, w którym znajdują się należące niegdyś do niej przedmioty, a także łóżko, na którym spała i krzesło, na którym - według małej wizjonerki - siadała Matka Boża podczas objawień w sierocińcu. "Coraz więcej grup pielgrzymów odwiedza to miejsce. Wiele z nich korzysta z wizyty, aby pomodlić się tutaj" - dodała zakonnica.

Na kilka dni przed śmiercią Hiacynta opuściła sierociniec i trafiła do lizbońskiego szpitala Estefania i tam zmarła 20 lutego 1919 r.

W marcu br. emerytowany portugalski kardynał kurialny Jose Saraiva Martins, który w latach 1998-2008 był prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, poinformował, że prawdopodobną datą kanonizacji bł. Hiacynty i jej brata Franciszka będzie 13 maja br., podczas wizyty Franciszka w Fatimie.

W marcu br. Stolica Apostolska oznajmiła, że papież wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem dwójki portugalskich wizjonerów.

Hiacyntę i Franciszka Marto ogłosił błogosławionymi 13 maja 2000 w Fatimie Jan Paweł II podczas swej trzeciej, a zarazem ostatniej wizyty w Portugalii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sierociniec, w któym mieszkała bł. Hiacynta celem pielgrzymek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.