Siostra zakonna na liście najbardziej wpływowych kobiet świata

Siostra zakonna na liście najbardziej wpływowych kobiet świata
Fot. Guardian News / YouTube.com
bbc.com / tk

Siostra Ann Rose Nu Tawng znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet świata wg zestawienia przygotowanego przez brytyjskie BBC. „Zakonnica stała się symbolem protestów w Mjanmie” – pisze BBC.

Na początku tego roku w Mjanmie doszło do bezprawnego przejęcia władzy przez wojsko. W wyniku tego na ulice wyszli protestujący mieszkańcy.

Odważna postawa siostry zakonnej

Cały świat obiegło zdjęcie siostry Ann Rose Nu Tawng, która klękała przed pacyfikującymi demonstracje policjantami. - Jeśli chcecie strzelać do tłumu, najpierw zastrzelcie mnie – powiedziała do policjantów zakonnica.

- Postanowiłam chronić demonstrantów, nawet z narażeniem życia, i dlatego poszłam do policjantów i błagałam ich: „Przestańcie ranić ich pałkami. Jak chcecie strzelać, to mnie zastrzelcie, ja nie zniosę takiej przemocy” – mówiła siostra zakonna.

Siostra w rankingu BBC

Postawę s. Ann Rose Nu Tawng doceniła brytyjska telewizja BBC umieszczając ją na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet świata.

DEON.PL POLECA

„Jej zdjęcie z szeroko rozłożonymi ramionami, twarzą w twarz z ciężko uzbrojonymi policjantami, stało się popularne w mediach społecznościowych w marcu 2021 r. i zdobyło szerokie uznanie” – uzasadnia BBC.

„S. Ann Rose Nu Tawng otwarcie mówi o konieczności ochrony ludności cywilnej, zwłaszcza dzieci. Wykształcona jako położona i od 20 lat posługuje wśród pacjentów chorych na COVID-19 w stanie Kaczin” – pisze BBC.

Źródło: bbc.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik

- Puk puk.
- Kto tam?
- To my, więcej niż połowa Kościoła!

Taki improwizowany dialog krzyczały kobiety w stronę hierarchów udających się na synod w 2018 roku.

Ruch równouprawnienia w Kościele to...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Siostra zakonna na liście najbardziej wpływowych kobiet świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.