Skandaliczna wypowiedź ks. Kneblewskiego. Noszenie maseczki nazywa "szmatą" i "zachęcaniem do niewolnictwa"

Skandaliczna wypowiedź ks. Kneblewskiego. Noszenie maseczki nazywa "szmatą" i "zachęcaniem do niewolnictwa"
(fot. YouTube / Telewizja Republika / depositphotos.com)
Czwartek, 11:49
Twitter / Facebook / sz

"Ksiądz, ktory publicznie nawołuje w imię wiary do łamania obostrzeń związanych z pandemią powinien być ukarany poważną karą finansową przez służby państwowe i upomniany przez biskupa" - komentuje Dariusz Piórkowski SJ. "Ręce mi opadają, kiedy słyszę kolejne antynaukowe wynurzenia księży" - dodaje Piotr Żyłka.

Kilka dni temu ks. Emil Parafiniuk opublikował post, w którym napisał, dlaczego jako kapłan używa maseczki i z niej nie zrezygnuje:

Jeden z użytkowników Twittera zapytał ks. Romana Kneblewskiego - znanego duszpasterza środowisko patriotycznych - co o tym sądzi. Odpowiedź kapłana była skandaliczna:

fot. Twitter.comfot. Twitter.com

Po ostatnich wypowiedziach ks. Daniela Galusa (na które jednoznacznie zareagowała częstochowska kuria) i innych podobnych słowach księży negujących istnienie pandemii, głos w tej sprawie zabrał Dariusz Piórkowski SJ:

Ks.prof. Heller słusznie zauważa, że poważne braki w wiedzy religijnej wiernych są przyczyną zabobonnego podejścia do wiary i obecnych kłótni o sposób przyjmowania komunii świętej. Ale niestety dotyczy to także pasterzy, przynajmniej niektórych.Często głosza wiarę niebiblijną, stają w opozycji do nauki. Nieświadomie propagują monofizytyzm i fideizm. W ten sposób kompromitują Kościół. Nie dziwmy się, że potem katolicy sa postrzegani jak ciemnogród.
Uważam też, że ksiądz, ktory publicznie nawołuje w imię wiary do łamania obostrzeń związanych z pandemią powinien być ukarany poważną karą finansową prze służby państwowe i upomniany przez biskupa. Tylko to moze podziałać na zaślepienie.Przynajmniej trochę ochroni innych.

Ks.prof. Heller słusznie zauważa, że poważne braki w wiedzy religijnej wiernych są przyczyną zabobonnego podejścia do...

Opublikowany przez Dariusza Piórkowskiego SJ Wtorek, 13 października 2020

Jezuita napisał również:

Przykro o tym pisać, bo chodzi o nasz jeden Kościół, ale trzeba dopóty , dopóki to nierozsądne gadanie i szaleństwo nie minie.
Nie mam innych słów na określenie tego, co napisał ks.Kneblewski jak skrajna nieodpowiedzialność za słowo i urząd prezbitera,a także brak myślenia o braciach i siostrach. Jego zdaniem nie ma pandemii, i nie dzieje się nic nadzwyczajnego. I lepiej nie nosic maseczek. Nie wiem więc,w jakiego Boga wierzy ks.Kneblewski. Bo mnie uczono, że miłość do bliźniego jest miłością do Boga.
Moim zdaniem, ks.Kneblewski nie moze tak pisać jako prezbiter, bo ta wypowiedź idzie w świat i czyni z Koscioła organizację, która oddala od Boga i odstręcza od siebie. Prywatnie moze myśleć co chce, ale czy tu wypowiada się tylko w swoim imieniu? Wątpię. Będziemy jeszcze nad tym płakać.Ale będzie za późno.

Przykro o tym pisać, bo chodzi o nasz jeden Kościół, ale trzeba dopóty , dopóki to nierozsądne gadanie i szaleństwo nie...

Opublikowany przez Dariusza Piórkowskiego SJ Czwartek, 15 października 2020

 

Natomiast Piotr Żyłka, redaktor naczelny DEON.pl, napisał na swoim blogu, odnosząc się do wpisu ks. Galusa i ks. Kneblewskiego:

Nosić czy nie nosić maseczki? Słuchać zaleceń władz i ekspertów czy nie słuchać?
Pierwsza wypowiedź. Sprzed kilku dni. Ksiądz Daniel Galus. "Jeśli ktoś chce nosić maseczkę, to na własną odpowiedzialność, ale są przypadki, np. w jednym z krajów kilkoro dzieci umarło dlatego, że w szkole nosiło maseczki. Można się tylko zatruć nosząc maseczkę w kościele. Jeszcze jedno - bardzo Was proszę, jeśli nie chcecie ani mnie ani wspólnoty zakazić, to proszę bardzo, tutaj jest kropielnica, jest woda święcona, odkażajcie się. Bardzo proszę, ile się da".
Druga wypowiedź. Z wczoraj. Ksiądz Roman Kneblewski. "Nie ma żadnej pandemii, ani nawet epidemii. Nic nadzwyczajnego się nie dzieje poza globalną akcją ogłupiania, zastraszania i zniewalania ludzi. Toteż biada mi, gdybym jako kapłan przez noszenie jakiejś szmaty na twarzy zachęcał wiernych do niewolnictwa".
Trzecia wypowiedź. Również sprzed kilku dni. A dokładniej apel i zalecenia interdyscyplinarnego zespołu doradczego ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk. "Aby zapobiec najgorszemu, nie wystarczą same rządowe dekrety i wprowadzenie stanu wyjątkowego. To my, obywatele, wspólnie musimy podjąć działania, zmienić nasze zachowanie, aby uchronić najbardziej narażonych. Ty i ja już teraz możemy wspólnie zabezpieczyć siebie i bliskie nam osoby, stosując się rygorystycznie do zaleceń".
Czwarta wypowiedź. Papież Franciszek. Dziś. "Chciałbym, tak jak to czynię zazwyczaj zejść i pozdrowić was, ale zgodnie z nowymi zaleceniami, lepiej zachować odstęp. Także chorych serdecznie pozdrawiam z tego miejsca. Wy zachowujcie roztropne odstępy, tak jak należy to czynić. Zdarza się jednak, że kiedy schodzę, wszyscy się zbiegają i mieszają się ze sobą. Wtedy zachodzi zagrożenie infekcją. Jeśli każdy ma maseczkę i zachowuje odstęp, to możemy kontynuować audiencje. Wybaczcie, że dzisiaj pozdrawiam was z oddali. Sądzę jednak, że jeżeli wszyscy, jako dobrzy obywatele będziemy wypełniali zalecenia władz, to w ten sposób dopomożemy w zakończeniu obecnej pandemii".
Trochę już nie mam siły dyskutować z różnymi "antycovidowymi ekspertami". Ręce mi opadają, kiedy słyszę kolejne antynaukowe wynurzenia księży. Dlatego tylko proszę z całego serca, każdego kto to czyta. Słuchajmy poważnych naukowców, ekspertów i lekarzy. Słuchajmy papieża Franciszka. Troszczmy się o siebie nawzajem.
A jeśli ktokolwiek z Was myśli, że środki bezpieczeństwa nie są potrzebne, to może warto pomyśleć o tych, którzy się boją albo są schorowani? Nosić maseczkę i zachowywać podstawowe środki ostrożności, to nie jest jakiś wielki wysiłek. Może warto to niewiele zrobić? Dużo to nie kosztuje.
A dzięki temu, kiedy okaże się, że jednak epidemia była prawdziwa i groźna, nie będziesz miał wyrzutów sumienia, że zaniedbałeś przykazanie miłości i solidarność społeczną. I będziesz mieć pewność, że nie naraziłeś świadomie niczyjego życia.

Nosić czy nie nosić maseczki? Słuchać zaleceń władz i ekspertów czy nie słuchać? Pierwsza wypowiedź. Sprzed kilku dni....

Opublikowany przez Piotr Żyłka Środa, 14 października 2020

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin
23,94 zł
39,90 zł

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Skandaliczna wypowiedź ks. Kneblewskiego. Noszenie maseczki nazywa "szmatą" i "zachęcaniem do niewolnictwa"
Komentarze (52)
AC
~Anna Ciurka
18 października 2020, 02:36
A biskupa ni ma.
AJ
~anita janas
15 października 2020, 21:58
każdy ma prawo myśleć samodzielnie - nie tak jak mu nakazuje Piórkowski czy Żyłka
WG
W Gedymin
17 października 2020, 13:21
Rozum jest wielkim darem Pana Boga i należy z niego korzystać. Należy, ale można ten dar, talent zlekceważyć i odrzucić. Może także ksiądz i biskup, także podążająca za nimi trzoda.
KZ
~Katolik Ze Wschodu
17 października 2020, 14:22
Kazdy katolik powinien przestrzegac Dekalogu w ty przykazania 5. Ksieza jak Kneblewski ucza antyewangelii. Umieraja kolejni ludzie w tym kaplani na covid. Wstyd ze w Kosciele katolickim sa ksieza ktorzy zamiast szanowac zycie braci szanuja jedynie wlasne widzimisię. I mam pytanie do pani:czy kierowca ignorujacy czewone swiatlo ma prawo myslec samodzielnie i np.zignorowac jew imie pan8 zasady?
IK
~In Kab
17 października 2020, 18:27
Pani Anito janas, to nich pani posłucha swojego apelu i zacznie w końcu myśleć. To trudne, ale w końcu zacznie pani robić postępy. Powodzenia!
IK
~In Kab
17 października 2020, 18:43
@W Gedymin, wiara jako taka nie podlega nakazom.
WG
~W Gedymin
17 października 2020, 20:41
Co to jest "wiara jako taka"? Może "byle jaka"? Prawdziwa wiara w Boga jest łaską. Wiara w to co wierzy ks. Kneblewski, a dotyczy epidemii, jest głupotą, która jest pierwszym owocem pychy.
PP
~Parafianin Parafianin
17 października 2020, 20:50
Podlega przykazaniom. Jesli mowimy o tej samej wierze czyli katolickiej.
EA
~Ewa Adam
15 października 2020, 20:11
Widzę 142 "łapki w dół", czy ktoś z tak "łapkujących" zgłasza się do pomocy w DPS? Bez maseczki, oczywiście. Czy anonimowo kozakujemy tylko? Panie Piotrze będzie modlitwa w intencji córki. Szczęść Boże!
KZ
~Katolik Ze Wschodu
17 października 2020, 14:25
Te łapki to prawdziwi katolicy...przeciez wg nich to Pan Bog karze niewiernych za pomoca covid a oni-jak Ci w pustelni Czatachowa-klaszcza ksiezom nauczajacym ze pandemiinie ma, papiez toantychryst a biskupi to modernisci. Polski katolicyzm pokazal prawdziwa twarz.
IK
~In Kab
17 października 2020, 18:30
Pani Ewo, „łapki” świadczą tylko o manipulacji, są na nie różne sposoby. Proszę kierować się rozsądkiem i nie zwracać na nie uwagi. Z modlitwą :)
EA
~Ewa Adam
18 października 2020, 03:37
To smutne, ale niestety prawdziwe. Na szczęście nie wszyscy polscy katolicy mają "taką twarz". Mam nadzieję, czy raczej wierzę mocno, że i z tego "bagna" Pan Bóg wyprowadzi dobro. Jak zawsze. W Panu Bogu nadzieja. Pozdrawiam. Szczęść Boże.
EA
~Ewa Adam
18 października 2020, 03:42
In Kab, Bóg zapłać za modlitwę. "Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek..." (Ps.16, 7). Szczęść Boże!
AS
~Antoni Szwed
15 października 2020, 18:53
Ks. Kneblewski i o. Galus wyrazili tylko swoje opinie na temat sensu noszenia "maseczki". Jako wolni myślący ludzie mieli do tego prawo. Piórkowski może się z nimi nie zgadzać - też ma do tego prawo. W Kościele obecnie ciągle rozbrzmiewa: dialog, miłość, braterstwo, godność każdej osoby itd. itp. Biskup Rzymu Franciszek wszystkim dobitnie o tym ostatnio przypomniał we "Fratelli tutti". A tu co, Piórkowski donosi na wyżej wymienione osoby, że nie podzielają jego głębokiej wiary w "maseczkę" i tak "po chrześcijańsku (a jakże) żąda dla nich wysokich kar pieniężnych. UKARAĆ ZDRAJCÓW "maseczki"! O. Piórkowski tak rozumie "chrześcijańską" "bezinteresowną" miłość bliźniego.
TJ
~Tylko Ja
18 października 2020, 01:39
Ostatnio jako ludzkość jakoś nie radzimy sobie z pojęciem „wolność słowa” czy „prawo do wyrażania własnej opinii”. Można wyrazić opinię w sprawie odbioru utworu muzycznego, ale twierdzenie, że Ziemia jest płaska to... nie...
Tomek Pe
Tomek Pe
15 października 2020, 18:27
Przejrzałem wpisy x. Kneblewskiego na Twitterze i jest to lektura wstrzącająca...
SA
~Steven Anderson
15 października 2020, 16:54
Super, ze sa jeszcze myslacy ksieza. Reszta podaza za klamliwa narracja medialna, ktora jest w zmowie z elitami serwujacymi Nowy Porzadek Swiata. Kaplani, ktorzy nie boicie sie mowic prawdy o glupocie swiata nauki i rzadzacych, niech Bog sie wami opiekuje!
Tomek Pe
Tomek Pe
15 października 2020, 17:51
Tak sobie myślę, że jeśli pandemia jeszcze trochę potrwa i dotknie ludzi, których osobiście znamy (czego nikomu nie życzę) to i ks. Kneblowski i o. Galus i Kasia katoliczka i Ty poznacie w jakim błędzie tkwiliście. Będzie Wam wtedy głupio i bardzo smutno. A myśl, że mogliście przejść to świństwo bezobjawowo i przez odmowę noszenia maseczki kogoś zakazić... Albo przekonaliście do swoich poglądów kogoś, kto zachorował albo kogoś zakaził... Kogoś, kto tego nie przeżył... Myśl o tym, jak się będziecie wtedy czuć jest straszna.
TJ
~Tylko Ja
18 października 2020, 01:46
Egoistów może to nie wzruszyć. Ani nie dbają o rodziców i chorych, ani nie odprowadzili na cmentarz kochanych, bo egoista nie kocha. Ani nawet nie obsługują w szpitalu walczącego z trudem o każdy oddech. Trochę zazdroszczę prymitywnego życia- takie nie za bolesne.
Tomek Pe
Tomek Pe
15 października 2020, 15:25
Odnoszę wrażenie, że mamy w Polsce dwa kościoły katolickie
IK
~In Kab
17 października 2020, 18:32
Trudno antymaseczkowców nazwać kościołem. To sekta.
Piotr Szyndrowski
Piotr Szyndrowski
15 października 2020, 15:15
Pani Katarzyno, ma Pani odwagę nazywać się "Katoliczką"??? Z Pani wypowiedzi wynika tylko i wyłącznie brak miłości względem bliźniego. Proszę to przemyśleć. Pandemia jest. Moja córka (27 lat) zakaziła się w przedszkolu pracując jako pedagog z dziećmi autystycznymi. Cierpi, bardzo cierpi, ma zaatakowane płuca, bo covid to nie jest wymysł, ale bardzo, bardzo ciężka i groźna choroba. "Katolicy", którzy nie wierzą w pandemię, najwyraźniej są po prostu zaślepieni do granic możliwości.
Tomek Pe
Tomek Pe
15 października 2020, 17:41
Panie Piotrze, życzę Pana córce jak najszybszego powrotu do zdrowia.
Piotr Szyndrowski
Piotr Szyndrowski
15 października 2020, 20:18
Bardzo dziękuję.
AA
~Ambroży Atanazy
15 października 2020, 21:42
To nie sa juz katolicy tylko sekciarze majacy za nic nawet nawoływania papieza...no przykre to. Życzę Pana Córce zdrowia. Bogu dzieki ze sa jeszcze ludzie ktorych wiara opiera sie na milosci bliźniego a nie na fanatyzmie.
AJ
~anita janas
15 października 2020, 22:00
pandemia nie jest przedmiotem wiary a wiedzy!!!
KK
~Katarzyna Katoliczka
16 października 2020, 07:59
Panie Piotrze, zaślepieni to są Ci katolicy, dla których Covid stał się bogiem i dają sobie wmówić wszystko co przekazują media głównego ścieku, a im chodzi głównie o zastraszenie i ogłupienie ludzi. Przykro mi że Pana córka jest chora i życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia, ale nie wierzę w to że powodem jej choroby jest koronawirus. Bo test PCR, zgodnie z tym co mówią świetni specjaliści w tym temacie (nie przekupieni tylko ci co nie boją się mówić prawdy), nie jest wiarygodnym źródłem. Proszę sobie w internecie poszukać niezależnych TV lub portali internetowych i dowiedzieć się co nieco na temat tego testu (jeśli owca, sok z papai czy skrzydełko z kurczaka też miało koronę to co ten test tak naprawdę diagnozuje??? ) oraz całej tej pandemiopsychozy. Z Panem Bogiem.
KK
~Katarzyna Katoliczka
16 października 2020, 13:36
Powyższa odpowiedź z godz.11.17 była oczywiście do Ambroży Atanazy.
KK
~Katarzyna Katoliczka
17 października 2020, 13:18
Do sekty, która nawija ludziom makaron na uszy o świętości i nieomylności Franciszka, to chyba Pan należy. "Bergoglio sam się nie utwierdza w wierze i innym tej wiary nie daje, prowadzi świat na manowce", „Bergoglio głosi nieprawdę, głosi grzech, a nie głosi tradycji, która trwała tyle lat, 2 tysiące lat, wyrzuca ją, traktuje ją, jakby jej nie było. On głosi prawdę tego świata i to jest właśnie prawda diabła”, „Papież, przepraszam, nie papież, a Bergoglio, który dzisiaj rezygnuje z tej posługi Piotrowej, to chyba czuje, że ona została przez niego uzurpowana, a nie dana przez Chrystusa […] dzisiejsi biskupi, wraz z Bergoglio, prowadzą Kościół na zatracenie” - to słowa wspaniałego abp Jana Pawła Lengi, którego słów radzę posłuchać jeśli chce Pan żyć prawdziwą Wiarą i Ewangelią. A czy w Pana życiu nadal jest Maryja czy może już Pachamama, którą tak bardzo upodobał sobie Franciszek, że wprowadził ją do Watykanu i jeszcze uwiecznił na monecie???
AA
~Ambroży Atanazy
17 października 2020, 14:30
Proponuje aby pani napisala deklaracje ze w razie covid rrezygnuje pani z respiratora. No bo przeciez covid nie ma...a ci co unieraja to histerycy. Prosze isc na sor i powiedziec to lekarzom tam pracujacym...
AA
~Ambroży Atanazy
17 października 2020, 19:15
Cytowany przez katoliczke arcybiskup łamie prawo kanoniczne i juz chocby przez to-pomijajac inne fakty- nie jest zadnym autorytetem moralnym. Jako Katoliczka powinna pani sluchac swego biskupa miejsca. A pisanie tego co pani napisała o papieżu Franciszku pokazuje poziom pani jadu i...ignorancji. Piotr to obecnie papiez Franciszek czy sie pani podoba czy nie. A kazdy kto twierdzi inaczejpo prostu...nie jest katolikiem. Zreszta...polski episkopat odcina sie id jatrzenia tego biskupa,a na papieza bluzgi padaja z ust osob ktore chronily pedofilska mafie w kosciele bo Franciszek mial odwage zrobic z tym porzadek.
EM
~Elu M.
17 października 2020, 22:45
Powtarza pani słowa demoniczne... Abp Lenga zdradza Kościół, a pani z jawną pogardą powtarza jego pogardliwe słowa.... Trzeba się nad tym zastanowić....
Tomek Pe
Tomek Pe
17 października 2020, 23:25
@Katarzyna Niech się Pani opamięta. Tu nie Bractwo Lefebrystów tu deon portal katolików uznających papieża!
KK
~Katarzyna Katoliczka
15 października 2020, 14:06
Brawo dla Księdza Kneblewskiego!!! Jeden z nielicznych już w dzisiejszych czasach prawdziwych pobożnych Księży którzy służą Bogu a nie temu światu i prowadzą ludzi do Boga. I do tego nie boi się mówić prawdy o tej wymyślonej pandemii i nakazie noszenia szmat / kagańców na twarzy.
EA
~Ewa Adam
15 października 2020, 14:59
Zapraszam do pomocy w DPS, gdzie zarażony jest personel (siostry zakonne) i część pensjonariuszy. Oczywiście proszę być bez maseczki!
Tomek Pe
Tomek Pe
15 października 2020, 15:37
Kasiu, widzę, że jesteś odważną osobą, która jasno wyraża swoje poglądy. Więc mam prośbę o szczerą odpowiedź. Co musiałoby się wydarzyć, żebyś zmieniła zdanie na temat tego zjawiska, które obserwujemy na całym świecie a które Twoim zdaniem nie jest pandemią? Bo muszę Ci się przyznać, że mam w rodzinie pielęgniarkę. Mieszka we Włoszech. Podczas pierwszego szczytu zachorowań na tą chorobę, która nas tak poróżniła była świadkiem podejmowania przez lekarzy trudnych decyzji. Ci lekarze z uwagi na nadmiar pacjentów zdecydowali, że nie każdego potrzebującego będą podłączać do respiratora a tylko tych, którzy są młodsi od 60. lat. Bo lepiej rokują. Po prostu respiratorów było mniej niż chorych w krytycznym stanie. Wiesz, ona widziała wiele zdjęć rtg ze skutkami tej choroby. Ci, którzy przeżyli, nie wrócili już do pełni zdrowia. Powiedz mi z przekonaniem, ze to sobie wymyśliłem.
KK
~Katarzyna Katoliczka
16 października 2020, 10:52
Co musiałoby się wydarzyć abym uwierzyła w tą pandemię? Gdyby ludzie masowo umierali w domach, szpitalach, na ulicach i już teraz, po 8 miesiącach trwania tej "pandemii", przynajmniej 20-40% ludzkości na świecie umarłaby z jej powodu (jak to miało miejsce przy prawdziwych zarazach – dżuma, grypa hiszpanka itd.), jeśli jest taka "groźna i zaraźliwa" i trzeba aż takich obostrzeń żeby ją zatrzymać. Wówczas bym uwierzyła. A teraz owszem, mamy pandemię, ale tą która zabija naszą wolność, Kościoły, gospodarkę a co najgorsze to życie tych ludzi którzy nie mogą dostać się do lekarzy specjalistów czy na zabiegi/operacje albo po prostu boją się iść bo tak ich nastraszono, nie wspominając już o tych którzy popełniają samobójstwa spowodowane depresją wynikającą z utraty środków do życia. Procent zgonów z tego powodu jest o wiele wyższy niż zgonów z powodu domniemanego koronawirusa, proszę poszperać w statystykach.
KK
~Katarzyna Katoliczka
16 października 2020, 10:55
A tak w ogóle to może Pan wie gdzie podziała się grypa, na którą co roku tyle osób chorowało? Koronawirus ją pożarł? Nie, teraz nie ma już grypy i powikłań przez nią wywołanych tylko koronawirus, bo tak wykazują testy PCR, testy które nie są do tego przeznaczone zgodnie z opinią specjalistów, testy które tego wirusa wykryły również u owcy, w soku z papai czy skrzydełku z kurczaka...
KK
~Katarzyna Katoliczka
16 października 2020, 10:59
Przykładów na nie istnienie tej “pandemii” mogłabym mnożyć wiele, ale nie będę się tutaj rozpisywać bo z doświadczenia własnego i mojej Rodziny wiem, że ile by się na ten temat nie powiedziało i dowodów przedstawiło, to i tak ludzie zafiksowani na punkcie korony wierzą temu co mówią media głównego ścieku. A tam się dzieje! Dzięki Bogu są specjaliści oraz zwykli obywatele którzy to wszystko sprawdzają i weryfikują i mówią o tym publicznie aby ludzie usłyszeli prawdę. Proszę odnaleźć sobie w internecie niezależne TV czy portale (nieprzekupione aby mówić czy pisać nieprawdę), w których można znaleźć wiele ciekawych informacji na te tematy, ale które i tak, jak się domyślam, Pana nie przekonają... Z Panem Bogiem.
Tomek Pe
Tomek Pe
16 października 2020, 19:21
Ależ Kasiu nie bądź taką pesymistką. Ja bardzo chętnie zmienię pogląd na temat pandemii o ile przedstawisz mi przekonujące fakty i opinie autorytetów z zakresu wirusologii i epidemiologii. Bardzo Cię proszę o takie linki. Bo, wybacz, x. Kneblewski nie jest dla mnie autorytetem w tej dziedzinie. Widzisz dla mnie autorytetem są prof. Simon i dr Grzesiowski a nie poseł Braun. Chętnie poznam nazwiska Twoich autorytetów w tym temacie i chętnie zapoznam się z ich dorobkiem naukowym. Jak widzisz jestem osobą otwartą na wiedzę i liczę na Ciebie. Nie zawiedź mnie!
Tomek Pe
Tomek Pe
16 października 2020, 19:53
@Katarzyna Katoliczka a propos grypy to sezon na nią się dopiero zaczął więc trudno tu mówić o powikłaniach grypy. Póki co dopiero się ludzie szczepią przeciwko grypie. Ciekawa sprawa w Australii, gdzie sezon grypowy zbiegł się z pierwszą falą covida lekarze stwierdzili, że faktycznie jest dużo mniej przypadków grypy niż w poprzednich latach - bo ludzie zachowywali dystans z lęku przed covidem to i grypa miała trudniej Te testy od owcy (tak naprawdę u kozy) i papai to bardzo głupi argument bo to się wydarzyło raz, pół roku temu w Tanzanii a rozpowszechnia się tą wiadomość jakby to była norma. Tam było podejrzenie sabotażu i przekupstwa. Wybacz ale w Afryce są nieco inne standardy. Myślisz, że przywódca USA dałby się leczyć eksperymentalnym lekiem przeciwko wirusowi, którego nie ma?
Tomek Pe
Tomek Pe
16 października 2020, 20:08
@Katarzyna Katoliczka testy testami zostawmy te testy Powiem Ci coś, co wiem bezpośrednio od pielęgniarki z OIOMu, siostry mojej żony. Opiekuje się najcięższymi przypadkami. Chorymi podłączonymi pod respirator. Mogę Ci prywatnie podać więcej szczegółów. Ma na imię Teresa. Powiedziała nam i nie mam powodu, żeby jej nie wierzyć, że Covid powoduje swoiste (charakterystyczne) zmiany w płucach. Są przerażające i każde zdjęcie rtg chorego na Covid wygląda tak samo. Po prostu lekarz spogląda i mówi Covid. To jest moja wiedza Katarzyno. Bezpośrednia nie z mediów ściekowych. Chociaż w mediach też się czasem taka informacja pojawia.
Tomek Pe
Tomek Pe
16 października 2020, 21:42
"Gdyby... przynajmniej 20-40% ludzkości na świecie umarłaby z jej powodu... Wówczas bym uwierzyła. " @Katarzyna przeczytaj co napisałaś...
PW
Piotr W
16 października 2020, 21:56
@Katarzyna Katoliczka. Szkoda Pani sił, nas Pani nie przekona, ale może proszę spróbować przekonać tych, co ciężko przechodzą covid i z dusznościami jeżdżą w karetce od szpitala do szpitala, bo nigdzie nie ma miejsca? No bo co im w tej sytuacji zostało? Chyba już tylko dobre słowo pocieszenia od Pani, że pandemii nie ma i że zostali ogłupienie przez media.
KK
~Katarzyna Katoliczka
17 października 2020, 13:23
Szkoda mojego czasu na przesyłanie Wam czegokolwiek bo covidian i tak nic nie przekona... Koniec tej dyskusji!
KK
~Katarzyna Katoliczka
17 października 2020, 13:45
P.S. A jak widzę gdzie wypowiadają się prof. Simon i dr Grzesiowski i kto ich cytuje, to nie wierzę w żadne ich słowo, tak jak nie wierzę w nic co mówią w mediach głównego ścieku (telewizyjnych i internetowych). Moja zasada brzmi: WYŁĄCZ TELEWIZOR, WŁĄCZ MYŚLENIE!!! i dzięki temu jestem szczęśliwym człowiekiem :) I na tym już na pewno kończę tą rozmowę.
AA
~Ambroży Atanazy
17 października 2020, 14:34
No i wyszedl prawdziwy katolicyzm...ludzie nie umieraja bo lekarze robia co mogą. Ale dla takuch osob jak pani to ze ktos pracuje ponad sily to nic. Pani ma wygodnie i cieplutko. Prosze isc bez maseczki do dps z covid. I zrobic cos dobrego a nie pisac bzdury.
IK
~In Kab
17 października 2020, 18:39
W której grupie chciałaby pani się znaleźć? Przypuszczam, że w tych 20-40%. Tylko bezpośredni kontakt z covidem mógłby panią przekonać?
IK
~In Kab
17 października 2020, 18:42
Nienawiść i bezmyślność są gorszą chorobą niż COVID. Polityka pani nie pomaga. Jakie to smutne.
PP
~Parafianin Parafianin
17 października 2020, 19:23
Lepiej niech pani nie mnoży wzietych z sufitu przykladow. Wiadomo że za procesem dezinformacji stoja specsluzby Wielkiego Brata ktoremu na reke jest by Polaczki braly sie za lby i lekcewazyly zagrozenie. Wystarczy miec znajomego na sor by wiedzieć ile zla robią obecnie osoby ktore pisza takie bzdury jak Katoliczka. A potem jak zachoruja to pretensja bedzie do lekarza oczywiscie. I rządu.
Tomek Pe
Tomek Pe
17 października 2020, 23:33
@In Kab Ja jestem wręcz załamany. Z jednej strony wojujący ateiści z drugiej fanatyczni schizmatycy.
TJ
~Tylko Ja
18 października 2020, 01:59
Tak się składa, że mam w rodzinie osobę, która pracuje w tv i co kilka dni spod szpitala przekazuje informacje. Przy każdym materiale zebrane są dokumenty. Jeśli by ich nie było to spokojnie można iść się sądzić. Może tak Pani spróbuje dotrzeć do źródeł informacji, jeśli media są takie najgorsze?

Skomentuj artykuł

Skandaliczna wypowiedź ks. Kneblewskiego. Noszenie maseczki nazywa "szmatą" i "zachęcaniem do niewolnictwa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.