Słowacja: kościoły zostaną ponownie otwarte

Słowacja: kościoły zostaną ponownie otwarte
Fot. depositphotos.com
KAI /kb

Od Wielkiego Czwartku będzie można nawiedzać kościoły „w celu duszpasterstwa indywidualnego” – postanowił rząd Republiki Słowackiej.

Rada ministrów przyjęła propozycję wicepremiera i ministra finansów kierującego Ministerstwem Zdrowia, Eduarda Hegera.

Ten wyjątek od godziny policyjnej został przyjęty po rozmowie ministra Eduarda Hegera z przewodniczącym słowackiego episkopatu, abp. Stanislavem Zvolenským.

„Cieszymy się, że rząd zdecydował się na prawne zagwarantowanie chociażby możliwości indywidualnej opieki duszpasterskiej. Zgodnie z decyzją rządu droga do i z kościoła będzie zwolniona z restrykcji godziny policyjnej. Osoby, które tego pragną, mogą przynajmniej pomodlić się prywatnie w kościele, zgodnie z obowiązującymi przepisami higienicznymi. Do tej pory niestety wielokrotnie zdarzało się, że policja zamykała kościoły. Wierzymy, że niebawem zostanie zniesiony zakaz publicznego sprawowania kultu. Rozważana możliwość celebrowania na świeżym powietrzu jest lepsza niż całkowity zakaz”- stwierdził rzecznik Konferencji Biskupów Słowacki. Ks. Martin Kramara.

Rząd zdecydował, że warunki wykonywania indywidualnej opieki duchowej określi Główny Urząd Sanitarny Republiki Słowackiej.

Źródło: KAI / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ

W nagranych rozważaniach Autor, odwołując się do własnego doświadczenia oraz świadectw świętych, mistyków, ludzi wielkiej wiary, dzieli się przekonaniem, że więź z Chrystusem – mistyczna zażyłość z Nim – jest w zasięgu naszych serc i...

Skomentuj artykuł

Słowacja: kościoły zostaną ponownie otwarte
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.