Słowacja poświęcona Sercom Jezusa i Maryi

Słowacja poświęcona Sercom Jezusa i Maryi
(fot. shutterstock.com)
KAI / psd

Słowaccy biskupi ponownie poświęcili swój kraj Boskiemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nastąpiło to podczas narodowej pielgrzymki do Nitry z okazji obchodzonej tam 5 lipca uroczystości świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

W roku setnej rocznicy objawień fatimskich biskupi nawiązali do poświęcenia, którego ich poprzednicy dokonali w 1947 r., na progu komunizmu, kiedy w ówczesnej Czechosłowacji rozpoczynała się na wielką skalę walka z religią.

W liście pasterskim, przygotowanym na dzisiejszą uroczystości, przez episkopat Słowacji zwrócono uwagę, że dziś wprawdzie nikt nie zabrania katolikom praktykować swej religii, jednakże ich wiara nadal jest poważanie zagrożona. Miejsce materializmu ideologicznego, który runął, zajął materializm praktyczny, w którym liczą się jedynie wygoda, rozrywka i użycie. W tak rozumianym świecie nie ma już miejsca dla Boga - ubolewa episkopat. Jego zdaniem zarówno wierni, jak i cały naród znajdują się w ważnej chwili swych dziejów. Z tego też względu biskupi postanowili odnowić uroczyste poświęcenie Słowacji Jezusowi i Maryi.

Eucharystii, która stanowiła centralny punkt narodowej pielgrzymki do Nitry, przewodniczył zaproszony na tę uroczystość abp Stanisław Budzik z Lublina.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Słowacja poświęcona Sercom Jezusa i Maryi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.