Słowo abpa Adriana Galbasa, administratora apostolskiego diecezji sosnowieckiej po rezygnacji bpa Kaszaka

Słowo abpa Adriana Galbasa, administratora apostolskiego diecezji sosnowieckiej po rezygnacji bpa Kaszaka
Fot. Archidiecezja Katowicka / YouTube.com
diecezja.sosonowiec.pl / tk

Administrator apostolski diecezji sosnowieckiej abp Adrian Galbas skierował słowo do tamtejszych wiernych po tym, jak z funkcji biskupa diecezjalnego zrezygnował bp Grzegorz Kaszak.

Słowo abpa Galbasa do wiernych z diecezji sosnowieckiej

„Niech pokój, który wypływa z Najświętszego Serca Chrystusa, obficie spłynie na każdą i każdego z was i na całą diecezję sosnowiecką. Niech w tych niełatwych dniach przyniesie nam nadzieję i radość.

Stolica Apostolska poprosiła mnie, abym po przyjęciu przez papieża Franciszka rezygnacji złożonej przez waszego dotychczasowego pasterza, Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, tymczasowo przejął kierowanie diecezją sosnowiecką jako administrator apostolski sede vacante” – napisał abp Galbas.

Hierarcha zapewnia, że przyjął to zadanie „w posłuszeństwie Kościołowi” i dodał, że jego obowiązkiem jest spokojne zarządzanie diecezją do czasu, kiedy znany będzie jej nowy biskup. „Będę starał się być jak najbardziej do waszej dyspozycji, w czym bliska odległość Katowic i Sosnowca z pewnością pomoże” – czytamy.

DEON.PL POLECA

Abp Adrian Galbas poprosił o modlitwę „w intencji wyboru nowego biskupa diecezjalnego”.

„Niech czas poprzedzający przyjście nowego biskupa, wypełniony będzie osobistą modlitwą każdej i każdego, a także modlitwą wspólnotową. Powierzam tę intencję wspólnotom życia konsekrowanego obecnym w diecezji, wszystkim ruchom i stowarzyszeniom. Szczególnie proszę o nią księży. Z wielką żarliwością módlcie się o biskupa, w którym odnajdziecie ojca, brata i przewodnika. To także jedna z moich najważniejszych intencji, którą już od kilku dni codziennie polecam Bogu!” – napisał abp Galbas.

Źródło: diecezja.sosonowiec.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Skomentuj artykuł

Słowo abpa Adriana Galbasa, administratora apostolskiego diecezji sosnowieckiej po rezygnacji bpa Kaszaka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.